Kredi Kartları

DenizBank chip&PIN

DenizBank chip&PIN DenizBank Güvenli Alışveriş Hakkında bilgiler bankaların kendisitelerinden alınmıştır.aynak gösterilmesi zorunludur. www.internetbankasi.org

Şifrenizi biliyor musunuz?chip&PIN sistemi dünya çapında başlayan, Visa/Mastercard tarafından zorunlu hale getirilen bir güvenlik uygulamasıdır.

Kredi kartlarında yaşanan sahtecilik, dolandırıcılık ve taklitçilik sadece Türkiye’de değil tüm dünyada gittikçe artan bir suç haline geldi.

chip&PIN sayesinde, kredi kartı kullanıcıları çok daha güvenli bir ödeme sistemine kavuşuyor. Kredi kartının üzerindeki chip, kartın kopyalanmasına karşın koruma sağlarken, şifre (PIN) kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda başkaları tarafından kullanılmasını önlüyor.

Şifrem ile Nasıl Alışveriş Yapacağım?

 1. chip&PIN; dolandırıcılık ve sahteciliğe karşı koruma sağlayan akıllı bir sistem olduğu kadar kullanması ve alışması kolay bir sistem.
  Kredi kartı ile Ödeme yapacağınızda, satış görevlisi çipli kartınızı okuyucuya yerleştirecektir.
 2. Kart okuyucu sizden şifre giriş cihazına şifrenizi (PIN) girmenizi isteyecektir.
 3. Alışveriş tutarınızı kontrol ettikten sonra, 4 rakamdan oluşan şifrenizi (PIN) girin
  Ödemenizi onaylamak için “Giriş” / “Enter” tuşuna basın.
 4. Şifreniz (PIN) size özel olduğu için ekranda görünmez. Onun yerine her rakamı simgeleyen yıldızlar olacaktır.
 5. Eğer şifrenizi (PIN) girerken hata yaparsanız “Temizle” tuşuna basın ve şifrenizi (PIN) tekrar girin.
 6. Ekran sizi ödeme işlemini gerçekleştirdiğine dair bilgilendirecektir. Ödeme onayından sonra, kart okuyucu size slip verecektir.
 7. Mağaza chip&PIN sistemine geçmediyse imza atarak da ödeme yapabilirsiniz

Detaylı bili için www.chipandpin.com.tr

Aşağıdaki kanallardan Kredi Kartı şifrenizi çok kolay öğrenebilirsiniz:

 • Cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek SIFRE yazıp boşluk bırakın, kartın son 4 rakamı ve kartın arkasındaki imza bandı üzerinde yer alan son 3 rakamı birlikte yazıp 3280‘e kısa mesajla gönderin, şifreniz anında öğrenin!

  Detaylı bilgi

 • İnternet Bankacılığı’nı kullanarakİnternet Bankacılığıi’na giriş yaptıktan sonra Kredi Kartları menüsü altında yer alan Kredi Kartı Şifresi Görüntüleme sahasından kredi kartı şifrenizi öğrenebilirsiniz. 
 • 444 0 800 DenizBank İletişim Merkezini arayarakDenizBank İletişim Merkezi’ni aradıktan sonra 4’ü tuşlayarak şifre işlemleri menüsünden kart şifrenizi dinleyebilirsiniz. 

 • Şifrenizi Değiştirmek istersenizKredi Kartınızın şifresini değiştirmek istediğinizde tüm Chip&Pin logolu ATM’ler bu işlemde size yardımcı olacaktır. Ana menüde “Şifre İşlemleri”’ni seçtikten sonra “Bilgi Güncelleme/Şifre Değiştirme” ekranından kredi kartınızın şifresini güncelleyebilirsiniz.

chip&PIN Hakkında

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu