Kredi Kartları

DenizBank Güvenli Alışveriş

DenizBank Güvenli Alışveriş Hakkında bilgiler bankaların kendisitelerinden alınmıştır.aynak gösterilmesi zorunludur. www.internetbankasi.org

DenizBank kredi kartı sahipleri için İnternet ortamında kredi kartı kullanarak yapacakları alışverişler artık daha güvenli

Kredi kartlarında şifre ile alışveriş dönemi başladı!
Şifrenizi aldınız mı?

Chip & Pin Nedir?

Chip & Pin sistemi dünya çapında başlayan, Visa/Mastercard tarafından zorunlu hale getirilen bir güvenlik uygulaması. Kredi kartlarında yaşanan sahtecilik, dolandırıcılık ve taklitçilik sadece Türkiye’de değil tüm dünyada gittikçe artan bir suç haline geldi. Chip & Pin sayesinde, kredi kartı kullanıcıları çok daha güvenli bir ödeme sistemine kavuşuyor. Kredi kartının üzerindeki chip, kartın kopyalanmasına karşın koruma sağlarken, şifre (Pin) kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda başkaları tarafından kullanılmasını önlüyor.

Detaylı bilgi

İnternet’te güvenli alışveriş

DenizBank kredi kartı sahipleri, İnternet ortamında kredi kartı kullanarak yapacakları alışverişlerin daha güvenli olmasını sağlayan ve MasterCard/Visa tarafından destek ve onay gören yeni bir hizmete sahip olacaklardır.

Bu hizmete dahil olan sanal mağazalarda, kredi kartınızın sizin dışınızdaki şahıslar tarafından kötü niyetli kullanılmasını önlemek amacıyla özel doğrulama yoluyla hizmetin güvenliği sağlanmaktadır.

İnternette güvenli alışveriş sistemine üye olduğunuzda belirlemiş olduğunuz şifre ve özel mesaj ile kredi kartı bilgilerinizin güvenliği sağlanmakta olup şifreyi sadece siz bildiğiniz için tamamen güvenli bir alışveriş imkanına sahip olmaktasınız.

İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerin daha güvenli olmasını istiyorsanız ilk yapmanız gereken İnternette Güvenli Alışveriş Sistemi‘ne uymak. Kayıt işleminin ardından, alışverişinizin ödemesini yaparken size kayıt esnasında oluşturduğunuz şifre sorulacaktır. Şifrenizi gireceğiniz ekranda ‘DenizBank‘ ve ‘MasterCard Secure Code‘ / ‘Verified by Visa‘ logolarını göreceksiniz. Bunun yanında daha önce belirlemiş olduğunuz özel mesajınız da aynı ekranda görüntülenecektir. Bu sayede alışveriş yaptığınız sitenin güvenli bir site olup olmadığını kolaylıkla anlayabileceksiniz. Şifrenizi girdiğinizde ise DenizBank tarafından kimliğiniz doğrulanacak ve işlemin sizin tarafınızdan yapıldığı onaylanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu