.Güncel Bilgiler

Yurt Dışından Türkiyeye Para Gönderilmesi (YapıKredi)

Yurt Dışından Türkiyeye Para Gönderilmesi (YapıKredi): internetbankasi.org olarak yurtdışından Türkiyeye , Türkiyeden yurtdışına para göndermeyi çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz.Western Union ile dünyanın dört bir yanına para gönderip almak için yapıkredi tam size göre;

 

yapi kredi yurt disina para gonderme
yapi kredi yurt disina para gonderme

 

Siz de Yapı Kredi’ye gelin, Western Union ile dünyanın dört bir yanına hem güvenle para gönderin hem de adınıza gelen parayı kolayca teslim alın. Üstelik işlemlerinizi 7 gün 24 saat Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden yapabilirsiniz!

Western Union Hakkında

Uluslararası para transferinde dünya lideri olan Western Union, müşterilerine dünya çapında para gönderme ve alma hizmeti için hızlı, güvenilir ve kolay yollar sunmaktadır.

Western Union para transferi hizmetiyle tüm Yapı Kredi Şubelerinden 200’ü aşkın ülke ve bölgede 500.000 ‘in üzerindeki Western Union hizmet noktasına hızlıca para gönderebilir, isminize gelen parayı kolayca alabilirsiniz. Üstelik Western Union ile para transferi yapmak için gönderici ya da alıcının banka hesabı olması gerekmez.

İnternet şubesine giriş yaparak hızlıca Western Union ile para gönderme ve alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet Şubesi şifresi almak istiyorsanız ya da şifrenizi unuttuysanız Şifre Al/Şifremi Unuttum menüsünden hemen yeni bir şifre alabilirsiniz.

 

Western Union ile Para Gönderme İşlemi

En yakın Yapı Kredi Şubesi’nden

“Para Gönderme Formu”nu doldurunuz.
İmzaladığınız formu, geçerli kimlik belgesi ve göndereceğiniz tutarı komisyonu ile birlikte gişe yetkilisine veriniz.
Gişe yetkilisi Western Union işleminizi gerçekleştirerek size 10 haneli “MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası” verecektir.
Alıcıya parayı Western Union’la gönderdiğinizi, dünyanın herhangi bir yerindeki Western Union hizmet noktasından “MTCN” ile parasını alabileceğini belirtiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden;

Para Transferleri menüsünde yer alan Westen Union başlığı altındaki Para Gönder adımından işleminizi yapabilirsiniz.
Alıcının adını, soyadını, gönderim yapılacak ülkeyi – gerekiyorsa – eyaletini ve listelenen alıcı ülke para birimini seçerek göndermek istediğiniz tutarı giriniz.
İşlemi onayladığınızda “MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası” ekranınızda görüntülenecektir. MTCN, para gönderimi işleminde Western Union tarafından işleme özel oluşturulan bir numaradır. MTCN numaranızı not edip, ödeme yapılabilmesi için alıcınızla paylaşmayı unutmayınız.

Western Union ile Para Alma İşlemi

En yakın Yapı Kredi Şubesi’nden

Gönderici tarafından size iletilen “MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası” ile birlikte “Para Alma Formu” nu doldurunuz.
Geçerli kimliğinizi göstererek gişeden paranızı alabilirsiniz.
Para alma işleminde, herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden

Para Transferleri menüsünde yer alan Westen Union başlığı altındaki Para Al adımından işleminizi yapabilirsiniz.
Gönderici tarafından size iletilen “MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası” ile birlikte gönderilen tutarı girip, döviz cinsini seçerek hesabınıza parayı aktarabilirsiniz.

İşlem Yapılan Para Türleri ve Komisyonları

EURO, USD ve TL döviz cinsinden para gönderebilir, isminize gelen havele tutarını EURO, USD veya TL cinsinden alabilirsiniz.
Western Union ile bir seferde en fazla 7.500 USD ve muadili EURO veya TL döviz cinsinde, Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden ise en fazla 3.000 USD ve muadili EURO veya TL döviz cinsinde para transferi yapılabilmektedir.
Western Union ile sadece para gönderme işleminde komisyon ödenmektedir. Para alma işleminde alıcıdan komisyon talep edilmemektedir.
Western Union para gönderme komisyonları Ürün ve Hizmet Ücretleri bölümünde yer almaktadır.

Haftasonu Western Union İşlemi Yapan Şubeler
  • Hafta sonları, resmi tatiller ve bayramlarda hizmetinize açık olan Western Union para transferi yapabileceğiniz şubelerimize ulaşmak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu