.Güncel Bilgiler

Ziraat Bankası Güvenliğim için Neler Yapıyor?

ziraat bankası müşterilerinin güvenliği için ne/neler yapıyor sizler için sitemiz internetbankasi.org de yayınladık detaylar aşağıdadır.

Herhangi bir kullanıcının T.C. Ziraat Bankası Kurumsal İnternet Şubesinden faydalanabilmesi için öncelikle çeşitli güvenlik adımlarından geçmesi, sistem tarafından tanınması gerekmektedir. Müşteri numaranızı, şifrenizi, kullanıcı adınızı ve parolanızı giriş nedeniniz sisteme kendinizi tanıtmaktır. Böylelikle yalnızca siz T.C. Ziraat Bankası Kurumsal İzleme İnternet Şubesini kullanarak hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. Firmanız içerisinde de kullanıcıların yetkilerinin kısıtlanması, güvenliğinizi bir seviye daha arttırmaktadır.
Kullandığınız OTP cihazları; herhangi bir sebeple, kötü niyetli kişiler tarafından şifrenizin ve parolanızın öğrenilmesi durumuna karşılık alınmış bir önlemdir. İnternet Şube girişinde, OTP cihazı tarafından üretilen, tek kullanımlık şifre sorulmaktadır. Böylelikle şifreniz ve parolanız ele geçirilse bile, İnternet Şubenize kimse ulaşamayacaktır.
İnternet Bankacılığı oturumunuz esnasında 5 dakika süreyle işlem yapmadığınız takdirde, bir ikaz penceresi çıkacak ve işlemlere devam etmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Bir dakika içerisinde bu pencereye de herhangi bir yanıt vermezseniz veya oturumu kapat seçeneğini seçerseniz oturumunuz kapatılacaktır. İşlemlere devam etmeyi seçerseniz oturum süreniz uzatılacaktır. Bu bilgisayarınızı açık unuttuğunuz durumlara karşı alınmış bir önlemdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu