.Güncel Bilgiler

Yurt Dışından Türkiyeye Para Gönderilmesi (Ziraat Bankası)

westerniYurt Dışından Türkiyeye Para Gönderilmesi (Ziraat Bankası); Bulunduğunuz yerdeki herhangi bir banka veya bulunduğunuz yerdeki yurtdışı şube ve iştirakimiz olan bankalar aracılığıyla Bankamıza havale gönderebilirsiniz.

Bankamız Genel Müdürlüğünün SWIFT kodu (BIC kodu) TCZBTR2A’dır. Genel Müdürlüğümüz dışında yalnızca Kurumsal ve Serbest Bölge şubelerimizin ayrı SWIFT kodu bulunmaktadır.

ABD’den gönderilecek havalelerde kullanılabilecek. Bankamızın CHIPS UID’si 409993’tür

Aşağıda isimleri belirtilen Almanya’da bulunan Ziraat Bank International AG şubelerine yatırılan havaleler, Türkiye’deki şubelerimize en kısa sürede on-line olarak gönderilir.

Ayrıca, Ziraat Bank International AG (BLZ 51220700) havale formlarını kullanarak hesabınızın bulunduğu herhangi bir bankadan Türkiye’deki tüm Şubelerimize havale gönderebilirsiniz. Havale formlarına ulaşamadığınızda Ziraat Bank International AG’ye bağlı şubelerin aşağıda belirtilen hesapları aracılığıyla, herhangi bir bankadan talimat vererek havale gönderebilirsiniz.

Ziraat Bank International AG/Frankfurt 1000608008
Ziraat Bank International AG/Berlin 1000606002
Ziraat Bank International AG/Duisburg 1000603009
Ziraat Bank International AG/Hamburg 1000601003
Ziraat Bank International AG/Hannover 1000607000
Ziraat Bank International AG/Köln 1000602001
Ziraat Bank International AG/Münih 1000605004
Ziraat Bank International AG/Stuttgart 1000604007

Ziraat Bank International AG havale formları ile aynı zamanda Almanya, İsviçre ve Avusturya postanelerinden de Türkiye’deki şubelerimizce ödenmek üzere havale göndermeniz mümkündür.

Yurtdışından gönderilen havalelerin alıcılarına ödenmesinde gecikme olmaması için havalede belirtilmesi gereken unsurlar şunlardır:

-Havaleyi Gönderenin Adı Soyadı,
-Havaleyi Gönderenin Adresi,
-Havale Alıcısının Adı Soyadı,
-IBAN veya Havale Alıcısının Hesap Numarası, Hesabın Bulunduğu Şubenin Adı veya Kodu , -Havale Alıcısının Hesap Numarası Yoksa Açık Adresi, Telefon Numarası, Baba Adı ve Doğum Tarihi

Avrupa Birliği’ne dahil ülkeler tarafından kullanılmakta olan IBAN ( Uluslararası Banka Hesap Numarası ) uygulamasına 01.09.2005 tarihi itibariyle Türkiye’de başlanmıştır. Bankamız aynı tarihte IBAN uygulamasına geçmiş olup IBAN numarası taşıyan havaleler doğrudan şubelerimizdeki müşteri hesaplarına kaydedilmektedir.
Bankamıza gönderilecek havalelerde IBAN belirtilmesi, müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesinde hız ve güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır.

IBAN numaraları 26 karakter olup “TR” ile başlamaktadır.

IBAN numarasını bilmiyor iseniz, size en yakın Şubemizden öğrenebilirsiniz.

Yurtdışındaki herhangi bir banka aracılığıyla Bankamıza gönderilen havaleye istinaden şubelerimiz nezdinde hesap açılması mümkündür. Gönderilen havale talimatında, havalenin hesap açılmak üzere gönderildiği, açılacak hesabın döviz cinsi (YTL, USD,EUR vb), vadeli veya vadesiz olduğu, vadeli ise vadesi (1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl), hesabın açılması istenilen şubemizin adı/ kodu belirtilmelidir.

Gönderilen havaleye istinaden şubemizde hesap açılabilmesi için ayrıca, göndericinin pasaportunun kimlik bilgileri bulunan sayfalarının kopyası, T.C. kimlik numrası, adres, telefon numarası ve anne kızlık soyadı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Havale gönderildikten sonra, sözkonusu bilgi ve belgelerin hesap açılması talebini içeren orijinal imzalı bir mektup ekinde hesap açtırılmak istenilen şubemize postayla gönderilmesi gerekmektedir.

Şubelerimizin posta adreslerini “Size En Yakın Ziraat” sayfamızda bulabilirsiniz.

Yurtdışından, havale gönderilirken ödenen ücret havaleyi gönderen bankanın kendi adına tahsil ettiği havale ücretidir. Havaleler, Bankamıza intikal ettiği tutarlar üzerinden ilgili hesaba kaydedilmekte olup, müşterinin havalesini efektif olarak almak istemesi durumunda “Bankacılık Hizmet Komisyonları” başlığı altında belirtilen oranlar üzerinden komisyon alınmaktadır. Havale alıcısının, havalesinin YTL karşılığını talep etmesi ya da havalesini 21 gün süre ile Bankamızda bekledikten sonra yabancı para olarak tahsil etmek istemesi durumunda herhangi bir komisyon alınmamaktadır. Yurtdışından gelen havalenin alıcıya net ödenmesi kaydı varsa, efektif ödeme komisyonu alıcıdan tahsil edilmeyerek göndericiden tahsil edilmek üzere, yurtdışındaki bankadan tahsil edilir.

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. bankaniza sadece almanyadan deil kazakistandanda para yatirilmasi isteniliyor fakat siz asya hakkinda herhangi bisey yazmamissiniz. bu konu hakkinda bilgi verirseniz çok seviniriz. cok tesekkur ederiz….

 2. almanyadan para göndermek için karşı banka bik numarası istemiş bu numarayı nerden öğrenebilirim veya bu numarayı bilen varmı

 3. çok hızlı geliyo ben denedim 1 hafta dır daha hesaba girmedi para hesapta gözüküyor ama sudan sebebler yüzünden parayı çekemiyorum demek ki ziraat bankası baya düşmüş parayı çevirmek için benim paraya ihtiyacı var..
  Aksi halde alacakları olsa günlük yüzde 7,5 gibi faiz uygulanıyor..

 4. Ben almanyadaki konl subesinde 10 seneyi askinder turkiyeye havale gonderiyordu son gonder digimde farkina vardimki her gonder memde benden 20€ kesiyolarmis westernunyonla yapsam havaledi yine ayni parayi oduyorum 10€ koln 10€ turkiye zirat bankasi kesiyor bunasil is anlasilir gibi deyil

 5. Almanyadan bana para havale ettiler gönderdiler ama hesabımda para gözükmüyor hala 10 gün oldu neredeyse 🙁 neden olabilir sizce bu ya da paramı nasıl alacam? Almanya’daki banka paranın yattığını ulaştığını söylüyor, ama ziraat bankası hesabımda sistemde bile para gözükmüyor

 6. yukarıda belirtilen konu sadece Almanya’da yaşayan bir kişi için göz önüne alınarak yapılmıştır. bunun daha detaylı uluslararası olarak tüm ülkelerde nasıl ve hangi aracı banka ile gönderilebilir diye daha net açıklayıcı bilgi almak isterim. bunun devlet bankası olması ve alacağı her komisyonun devlet alması kadar doğal hiç bir şey olamaz ama bunun için hep özel bankaların aracı olması ve çabuk olmasından dolayı kişiler sıkılmakta ve acil çözüm üreten özel banka müşterileri oluyorlar.
  lütfen !. ziraat bakası olarak ( Almanya için net açıklayıcı bilginin diğer ülkeler içinde yapılmasını beklemekteyim ) yurt dışı denildiği zaman sadece Almanya olmadığının artık bilinmesi gerekiyor ve Türklerin olmadığı hiç bir cihan kalmadı ve bundan dolayı bu tip olaylara daha net ve yapıcı beyanlarınızı bekliyorum. ” isimler / kontak kurulacak yerler / şehirler / nasıl yapılacağı ” bundan sonrası daha basit olur diye düşünüyorum. saygılarımla.

 7. Merhaba. Cezayir ülkesinden türkiyeye nasıl para gönderilir bana acil bilgi verirmisiniz

 8. brezilyadan adıma para gelecek nasıl gönderebilirler yardımcı olursanız sevinirim teşekkurker

 9. 29.12 .2015 günü Süleyman ismail altunok adına 0326331932315001 nolu hesaba 500 Euro gönderdim
  Bu paranın çok acil gitmesi lazımdı bu nedenle çok kez telefon ettim daha sonra tekrar ara diye telefonuma cevap vermediz.lütfen belirlediğim hesaba çok acil gönderirseniz Mutlu olurem
  Saygılarımla
  İsmail altunok

 10. Evet Arkadaşım bana da Cezayirden para gönderilecek ama kız arkadaşım göndermenin yolunu bulamadı,yardımcı olur musunuz?

 11. Konu çok işime yaradı teşekkür ederim. Yarın bu şekilde türkiyeye para göndereceğim.

 12. Silindim! Her şey serin ve hızlıdır. En avantajlı döviz kuru ve düşük maliyetli ödeme oranı. Sam birden çok kez gönderdi.
  Kayıt olurken İLK ZAMAN – ekstra para kazanabilir ve ilk transferi ücretsiz olarak şu kodu kullanarak gönderebilirsiniz:
  Yx0MVU

  veya kayıt için bağlantıyı takip edin:

  http://trgo.co/ru/r/Yx0MVU

 13. BÜYÜK OLDU! Her şey serin ve hızlıdır. En avantajlı döviz kuru ve düşük maliyetli ödeme oranı.
  Kayıt olurken İLK ZAMAN – ekstra para kazanabilir ve ilk transferi ücretsiz olarak şu kodu kullanarak gönderebilirsiniz:
  Yx0MVU

  veya kayıt için bağlantıyı takip edin:

  http://trgo.co/ru/r/Yx0МВУ
  Kartın son rakamlarını ve bağlanan alıcı telefon numarasını yazmak yeterlidir. Kesinliği sağlamak için, bunun nasıl hızlı ve kolay bir şekilde yapıldığına ilişkin ekran görüntüleri oluşturabilirim.
  [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu