.Güncel Bilgiler

Türkiyeden Yurt Dışına Havale Göderilmesi (Ziraat Bankası)

westerniTürkiye’deki tüm şubelerimizden yurtdışına SWIFT veya WESTERN UNION aracılığı ile havale gönderebilirsiniz.

Western Union ile ilgili açıklamalar Western Union bölümünde verilmiştir.

Yurtdışı şube ve iştiraklerimiz hariç yurtdışında diğer bankalarca ödenecek havalelerde, mutlaka alıcının hesap numarası/ IBAN (uluslararası banka hesap numarası) olması gerekir.

Havalenizin, gecikmeksizin trasferinin yapılabilmesi ve alıcısına ödenebilmesi için, aşağıdaki bilgiler eksiksiz ve doğru olarak şubemize bildirilmelidir. Bu bilgileri “Döviz Transfer Talep Formu”nu doldurmak suretiyle bildirebilirsiniz.

-Havaleyi Gönderenin Adı Soyadı
-Havaleyi Gönderenin Adresi ve Telefon Numarası
-Havale Alıcısının Adı Soyadı
-Havale Alıcısının Adresi
-Havale Alıcısının Hesap Numarası/IBAN
-Havale Alıcısının Bankasının Adı, Kodu (Fedwire, BLZ, Sort Code vb.) ve SWIFT kodu
-Havalenin Gönderilme Nedeni
-Yurtdışı Banka Masraflarını Ödeyecek Taraf (gönderen/alıcı)
-Yurtdışı şube ve iştiraklarimizce ödenmek üzere gönderilen havalelerde alıcının hesap numarası yoksa veya bilinmiyorsa baba veya anne adı, doğum tarihi, doğum yeri ve telefon numarası

Avrupa Birliğine üye ülkelerde hesap numarası yerine IBAN kullanılmaktadır. Bu ülkelere göndereceğiniz havalelerde, havale alıcısının IBAN numarasını öğreniniz!

IBAN numaraları uluslararası ülke (trafik) kodu ile başlamakta olup, her ülkede farklı sayıda harf ve rakamdan oluşmaktadır.

Havalenin yurtdışında alıcıya net ödenmesi talep edilirse, yukarıda belirtilen transfer ücretine ek olarak yurtdışı banka masrafı da göndericiden tahsil edilir veya hesabından çekilir.

Alıcının hesap numarası olmadan havale ödeyebilen yurtdışı şubelerimizi
“Size En Yakın Ziraat” sayfasında bulabilirsiniz.

Alıcının hesap numarası olmadan havale ödeyebilen iştiraklerimiz olan bankaları Tanıtım sayfamızda bulabilirsiniz.

Tabloda verilen rakamlar Western Union firması tarafından Bankamıza bildirilmiş rakamlar olup bilgi amaçlıdır. Bu rakamlar ile şube Western Union ekranlarında işlem esnasında görülen ücret rakamları farklılıklar gösterebilmektedir. Bu rakamlara “Ekstra Hizmetler” ve “Mesaj Hizmetleri” için alınan ücretler dahil değildir. İşlem esnasında sistem tarafından otomatik olarak hesaplanan ücretler geçerli olacaktır.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Iyi günler.Ben Almanya`dan yaziyorum.Abim tarafindan Afyon’dan bana bir havale gönderilmesi gerekli.SWIFT olarak gönderilse havale ücreti toplam ne olur?Miktar 1100 EURO.

  Saygilarimla,iyi günler.

 2. türkiyeden almanya düselldorfa 200€ göndermek istiyorum bunun için ne gerekli acaba ve nekadar ödüyorum

 3. 2014 16 haziranda ingiltereden diyarbakıra 645 euro gönderildi bana 538 euro verildi yani 100 eurodan fazla hvale ücreti alınmış itiraz etmek istiyorum ne yapmam lazım teşekürler

 4. BÜYÜK OLDU! Her şey serin ve hızlıdır. En avantajlı döviz kuru ve düşük maliyetli ödeme oranı.
  Kayıt olurken İLK ZAMAN – ekstra para kazanabilir ve ilk transferi ücretsiz olarak şu kodu kullanarak gönderebilirsiniz:
  Yx0MVU
  veya kayıt için bağlantıyı takip edin:

  http://trgo.co/ru/r/Yx0МВУ

  Yalnızca son 4 haneli ve karta takılı olan telefon numarasını göndermek için. Güvenlik için ekran görüntülerini sıfırlayabilirim: Çevirinin kendisi nasıl bir hizmette

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu