.Güncel Bilgiler

Türkiye Bankalar Birliği finansal eğitimleri ile kamuoyunu bilgilendiriyor

Türkiye Bankalar Birliği finansal eğitimleri ile ilgili ayrıntılar aşağıdadır buyrun 

Türkiye Bankalar Birliği finansal eğitimleri ile kamuoyunu bilgilendiriyor

 

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), internet tabanlı uzaktan eğitim hizmeti sunduğu Bankacılık Eğitim Sitesi’nde (BES – www.tbb-bes.org.tr ) yer verdiği ücretsiz finansal eğitimler ile hem bankacılık sektörü çalışanlarını hem de kamuoyunu bilgilendiriyor.

Bugüne kadar yaklaşık 200 bin kullanıcının faydalandığı e-eğitimlerde, kamuoyu ile “KGF Desteğiyle KOBİ’lere Kullandırılacak Kredilerde Kefalet Sistemi”, “Hazine Desteğinden Yararlanmak Suretiyle KGF A.Ş. Kefaleti ile Kullandırılacak Krediler”, “Temel Bankacılık”, “Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanı İle Mücadele” gibi konularda bilgiler paylaşıldı.

BES’e yeni bir e-eğitim: “Konut Finansman Sistemi”

BES’te yer verilen “Konut Finansman Sistemi” konulu eğitim, kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile ücretsiz olarak sunuluyor.

Konut Finansman Sistemi eğitiminde; sistemin mevcut konut kredilerinden farkı, tüketiciye olan yararı, hangi konut türlerinin bu sistem kapsamında değerlendirilebileceği vb. hususlar ile tüketici tarafından konut kredisine başvurmadan önce yapılması gerekenler gibi krediye ilk başvurudan ipotekli konut kredisinin geri ödenmesi/kredinin kapatılması sürecine kadar oluşabilecek tüm soruların cevabı veriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu