Bayram Kredisi

Tüm Bankaların 2010 Kurban Bayramı Kredileri faiz oranları

Tüm Bankaların Kurban Bayramı Kredileri faiz oranları nelerdir? Tüm Bankaların Kurban Bayramı Kredileri faiz oranları ne demektir? Tüm Bankaların Kurban Bayramı Kredileri faiz oranları hakkında detaylar www.internetbankasi.org de yyaınlanmıştır buyrun 

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bankaları da bayram kredisi verme telaşı sardı. Bayram ve yılbaşını finanse edecek kredilerde vadelerini 60 aya kadar uzatan bazı bankalar faiz oranlarını da yüzde 1’lerin altına çekti.

Kurban Bayramı yaklaşırken, tüketiciler de bayram harcamaları nedeniyle bütçelerini aştı. Firmaların ‘bayram indirimleri’, bankaların ‘bayram kredileri’ derken, tüketici alışverişi iyice hızlandırdı. ATO’nun ‘Bayram Ekonomisi’ raporuna göre, geçen yıl Kurban Bayramı’nda 400-450 milyon YTL tutarında kartlı harcama yapılmış. Bu yıl da bayram harcamasının 500 milyon YTL’yi aşması bekleniyor.
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bayram tatili süresince en çok harcamanın, market ve alışveriş merkezlerinde yapılacağı öngörülüyor. Geçmiş yıllardan örnekleme yapan ATO’nun raporuna göre ortalama olarak harcamaların yaklaşık yüzde 30’u market ve alışveriş merkezlerinde, yüzde 20’si benzin istasyonlarında, yüzde 10’u giyim ve aksesuvar sektöründe, yüzde 5’i yiyecek sektöründe, yüzde 4’ü de telekomünikasyon sektöründe gerçekleşecek.

En çok harcama aralıkta
Denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı şirketi Deloitte’un geçtiğimiz aylarda açıkladığı ‘yıl sonu harcamaları araştırması’na göre de, Türkler özellikle Kurban Bayramı ve yılbaşının aynı aya gelmesi yüzünden yıl sonu harcamalarına eskisinden daha fazla kaynak ayırmak zorunda kalıyor.
Yıl sonu harcamalarında Türk tüketiciler yüzde 76 gibi yüksek bir oranla bütçelerini Kurban Bayramı’na ayırırken, Avrupalılar ise en çok yılbaşı nedeniyle harcama yapıyorlar.
Türk halkının en yoğun harcama yaptığı aralık ayı için hazırlık yapan bankalar ise ‘bayram kredisi’ adı altında vadelerini 60 aya kadar uzatıp faizlerini yüzde 1’lerin altına kadar çekti. İşte bankaların bayram kredileri:

İş Bankası
İş Bankası, aylık yüzde 0.97 faiz oranı ya da peşin komisyon ödeyerek faizsiz, 5 bin YTL’ye kadar, 10 ay vadeli bayram kredisi veriyor. Ayrıca 10 bin YTL limit ve 36 ayı bulan vadelerle, yüzde 1.57’lik özel faiz oranlı kredi kullanma imkânı da var.

Akbank
Akbank, yüzde 0.99 faizle kredi imkânı sunuyor. Bankanın sunduğu örnek ödeme tablosuna göre 3 bin YTL kredi çeken müşteri, 12 aylık vadede ayda 270, 24 aylık vadede ayda 186 ve 36 aylık vadede aylık 144 YTL taksit ödeyecek.

Yapı Kredi Bankası
Yapı Kredi’den 31 Aralık’a kadar ‘Bireysel İhtiyaç Kredisi’ kullanan tüm tüketiciler, 100 YTL değerinde Worldpuan kazanıyor. Fırsattan yararlanabilmek için Worldcard ya da World Bank kartlarının olması yeterli.

Garanti Bankası
Garanti Bankası, Kurban Bayramı ve yılbaşı alışverişleri için yüzde 0.95’ten başlayan faizlerle 36 ay vadeye kadar kredi veriyor. Ayrıca, kullanılan kredinin tutarına ve vadesine göre 155 YTL’ye kadar bonus kazanılabilecek.

Vakıfbank
Vakıfbank, 5 bin YTL’ye kadar 1-11 ay vadeli kredilerde yüzde 0.89 faiz, 5-10 bin YTL arası 1-12 ay vadeli kredilerde yüzde 1.16 ve 5-10 bin YTL arası 13-18 ay vadeli kredilerde ise yüzde 1.24 faiz uyguluyor.

HSBC
‘HSBC Bayram Kampanyası’nda bordrolu ve serbest çalışanlar, 12 ay vadeli yüzde 1.09 faiz oranıyla kredi kullanabilecek. HSBC’de 6 bin YTL’den daha yüksek tutarlı ya da 12 ay vade üzerindeki talepler için de seçenekler var.

Finansbank
Finansbank, aralık ayı boyunca 3 bin YTL’ye kadar olan kredilere yüzde 0.99 faiz oranı uyguluyor. Banka 3-7 bin YTL arasındaki kredi tutarlarına ise yüzde 1.39 faiz oranı uyguluyor.

Halkbank
Halkbank, 10 bin YTL’ye kadar yüzde 1.55 faiz oranıyla, 24 ay vadeli bayram kredisi veriyor. 12 aydan kısa vadeler için de yüzde 0.55’ten başlayan faiz oranlarıyla 5 bin YTL’ye kadar kredi sunuyor.

Anadolubank
Anadolubank’ın ‘Kredini şimdi al, ödemeye şubatta başla’ kampanyasında yüzde 1.39’dan başlayan faiz oranları ile 60 aya kadar farklı vade seçenekleri sunuluyor.

Şekerbank
Şekerbank’ta, 1000 ile 5 bin YTL arası için 3-12 ay vadede yüzde 0.99, 13-48 ay vadede yüzde 1.39 ve 5-15 bin YTL arası için de 3-48 ay vadede yüzde 1.49 faiz uygulanıyor. Kampanyadan yararlananlar, ücretsiz hayat sigortasının da sahibi olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu