Konut Kredisi

TOKİnin indirim kampanyasına banka desteği 22 Nisan 2011

TOKİnin indirim kampanyasına banka desteği 22 Nisan 2011 nedir? TOKİnin indirim kampanyasına banka desteği 22 Nisan 2011 hakkında ayrıntılı bilgileri sitemizden inceleyebilirsiniz buyrun ayrıntılar aşağıdadır…

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından başlatılan erken ödeme indirimine bankalardan kredi desteği geldi. TOKİ ile özel bir anlaşma yapan 11 banka, konut ve işyeri alıcıları için başlattığı ‘peşin ödemelere yüzde 20 indirim’ kampanyasından yararlanmak isteyenlere uygun şartlarda kredi kullandıracak.

Ziraat Bankası, Finansbank, Halk Bankası, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, ING Bank, Denizbank, Akbank, Vakıflar Bankası, Türk Ekonomi Bankası ile Garanti Bankası, TOKİ konut ve işyeri alıcılarına, uygun faiz oranlarında kredi desteği sağlıyor. 120 ay vadili kredilerde yüzde 82’den başlayan faiz oranlarında kredi imkanı sunan bankalar, düşük vade seçeneklerinde dosya masrafı ya da başka bir komisyon da talep etmiyor. TOKİ’nin anlaşmalı bankaları ve kredi faiz oranları ile kredi şartları hakkında bilgi almak isteyenler İdare’nin www.toki.gov.tr internet adresinden yararlanabilirler.

TOKİ tarafından 21 Nisan’da başlatılan kampanya kapsamında peşin ödemelerde yüzde 20, 3 ay vadeli satışlarda ise yüzde 17 indirim öngörülüyor. Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2009 yılı sonuna kadar gerçekleştirilen ve geri ödeme taksiti 2009 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri devam eden konut ve işyeri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler, kampanyadan yararlanamayacak. TOKİ’nin indirim kampanyası 18 Mayıs Çarşamba günü sona eriyor.

Kaynak: http://www.cihan.com.tr/mainAction

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu