Kredi Kartları

Temassız Banka Kartı (Halkbank)

halkbankkartjetHalkbankası Avrupa ve Türkiyede bir ilki başardı. Banka24 Jet ile birleşerek ilk temassız banka kartını hizmetini sunmaya başladı. Ayrıntılar için buyrun;

Halkbank tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bank 24 Jet banka kartının, küçük tutarlı temassız ödeme kartı, toplu ulaşım kartı, KGS, self servis ödeme kartı, geçiş kartı gibi çok farklı fonksiyonları bir arada taşıyan yeni ön ödemeli kart platformu olarak kullanıma sunulduğu belirtildi.

Bank24 Jet’in sahip olduğu çip ile kredi kartları ile aynı güvenlik standardına sahip olduğu, banka kartlarının aksine kopyalanmasının mümkün olmadığı dile getirilen açıklamada, Bank24 Jet sahibi olmak için kredi kartı tahsis kriterlerine uygunluğun aranmadığı, isteyen herkesin, hiçbir kredi değerlendirme engeline takılmadan Bank24 Jet sahibi olabileceği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, şunları kaydetti:

”Bank24 Jet ile sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önünde ilerliyoruz. Visa gibi alanında uzman, dünya markası bir ortakla birlikte banka kartının yapabileceklerini kurumların hayal gücü ile sınırlı hale getiriyoruz. Bank24 Jet’i kullanarak köprülerden geçiş yapabilir, otobüs, vapur ve taksiye binebilir, otomatlardan yiyecek içecek satın alabilir, stadyum ve konser mekanlarına giriş yapabilir, yemek masraflarını ve akla gelebilecek tüm küçük tutarlı alışverişleri hızlı ve temassız ödeyebilirsiniz. Tüm bunlar ister bir arada ister kurumların istekleri doğrultusunda farklılaştırılarak ön ödemeli kart platformumuz üzerinden kolaylıkla halledebileceğimiz uygulamalar.”

Visa Europe İnovasyon ve Yeni Ürün Geliştirme Bölüm Başkanı Sandra Alzetta da ön ödemeli bir kartı temassız kart teknolojisi ile Avrupa’da ilk defa Halkbank’ın birleştirdiğine dikkati çekerek, şunları ifade etti:

”Halkbank Bank24 Jet, Türkiye’nin yenilikçi kart uygulamalarında kilit pazarlardan biri olduğunun en iyi göstergesi. Tüketicilerin yanı sıra öğrenciler için de çok kullanışlı bir ödeme aracı olan Bank24 Jet, ön ödemeli özelliğiyle bütçe yönetimi konusunda tüketiciyi desteklerken Visa payWave temassız özelliğiyle de alışverişlere hız kazandırıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu