Motorlu Taşıtlar Vergisi

TEB Pratik İnternet Şubesi

,

işlemlerinizi evinizden otururken bir yandan çayınızı yudumlayıp bir yandan da havale işlemini yapmak istemezmisiniz buyrun TEB Pratik İnternet Şubesi hakkında tüm detaylar aşağdıadır.

Sade ekran görüntüsü, kolay ve anlaşılır yapısıyla TEB Pratik İnternet Şubesi’nden temel bankacılık işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. TEB Pratik İnternet Şubesi’nde en sık yapılan işlemler kısa yol olarak ön yüzde yer alırken sayfanın en altında bulunan “Güvenlik Seviye Göstergesi” güvenlik seviyenizi anlık olarak hesaplayıp görüntüler ve seviyenin yükseltilmesi için sizi uyarır. TEB Pratik İnternet Şubesi Türkiye’de ilk kez kullanılan farklı görsel uygulamaları ile de size büyük kolaylık sağlar. Kredi kartlarınızı “Kredi Kartlarım” menüsü altında, isminiz ve kart numaralarınız ile cüzdanınızda durduğu gibi görebilirsiniz.

TEB Pratik İnternet Şubesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1-TEB Pratik İnternet Şubesi’ni nasıl kullanabilirim ?
Pratik Internet Şubesi’ni kullanmak için Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yapmanız yeterlidir. Hizmete açıldığı ilk andan itibaren bütün internet bankacılığı kullanıcılarını internet şubesine ilk girişlerinde Pratik İnternet Şubesi karşılayacaktır. Sonraki girişlerinizde en son kullandığınız internet şubesi otomatik olarak açılır.

2-TEB İnternet Şubesi’nden, TEB Pratik İnternet Şubesi’ne nasıl geçiş yapabilirim ?
TEB İnternet Şubesi’nde iken TEB Pratik İnternet Şubesi’ne dönüş yapmak istediğinizde, sağ üst köşede bulunan Pratik İnternet Şube butonuna tıklayarak geçiş yapabilirsiniz.

3-Akıllı butonlar nedir ?
Akıllı butonlar içinde bulunduğunuz dönemin ihtiyaçlarına göre kendini güncelleyerek, size zamandan tasarruf sağlar. Örneğin Temmuz ayı geldiği zaman akıllı butonlardan biri “MTV Ödemesi” olacaktır.

4-Pratik İnternet Şubesi’nden hangi işlemleri yapabilirim?
TEB Pratik İnternet Şubesi’nde aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

Hesap Detay / Hesap Hareketleri / Varlıklarım Gözlem
Havale / EFT / Hızlı EFT / Hızlı Havale
Hızlı İşlem Yeni Giriş/Değişiklik/İptal
Kredi Kartı Bilgileri Gözlem
Kredi Kart Ödeme
Açık Provizyonlar
Hesap Ekstresi
Dönemiçi İşlemler / Sonraki Dönemler
Döviz Alış / Satış
Arbitraj
Döviz Kurları
Fon Alış / Satış
Fon Portföyüm
Fatura Ödeme
Kontör Yükleme
Pratik Kredi Başvurusu
Ek Kart Başvurusu
OGS Ödemesi
Güvenlik Ayarları
Ayarlar (Renk Değiştir / Yazı Karakteri Boyutu Değiştir / Benim İşlemim)

5-İşlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir miyim?
TEB İnternet Şubesi’ndeki gibi tüm işlemlerinizi güvenli bir biçimde gerçekleştirebilir, ek olarak Güvenlik Seviyesi Göstergesi güvenlik seviyenizi anlık olarak hesaplayarak size gösterir. Ayrıca “Güvenlik Seviyemi Nasıl Arttırırım” linki ile güvenlik seviyenizi kolayca yükseltebilirsiniz.

6-Pratik İnternet Şubesi için farklı bir şifre oluşturmama gerek var mı?
TEB İnternet Şubesi’ne girişte kullandığınız kullanıcı kodu, parola ve şifreniz TEB Pratik İnternet Şubesi için de geçerlidir. Farklı bir şifre oluşturmanıza gerek yoktur.

7-TEB İnternet Şubesi’yle TEB Pratik İnternet Şubesi’nde yapılan işlemlerden alınan masraf tutarı aynı mı?
TEB İnternet Şubesi ve TEB Pratik İnternet Şubesi’nden yapılan tüm işlemlerde alınan masraf tutarı aynıdır.

8-Neden TEB İnternet Şubesi’nde olan bazı işlemler Pratik İnternet Şubesi’nde yok?
TEB Pratik İnternet Şubesi müşterilerimizin en sık ve birarada kullandığı işlemleri kapsamaktadır. Bu sebeple daha detaylı işlemlerinizi TEB İnternet Şubesi’ne geçiş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

9-Sol alt köşede belirtilen “İşlem Adımı” göstergesi neyi ifade ediyor?
İşlem adımı göstergesi, yapmakta olduğunuz işlemi tamamlamak için kaç adım geçmeniz gerektiğini ve hangi adımda olduğunuzu gösterir.

10-TEB Pratik İnternet Şubesi’ni kullanabilmem için bilgisayarıma yüklemem gereken bir program var mıdır?
TEB Pratik İnternet Şubesi’ni kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda Adobe Flash Player yüklü değil ise http://www.adobe.com/go/getflash linkine tıklayarak bilgisayarınıza Adobe Flash Player’ı yükleyebilirsiniz.

11-TEB Pratik İnternet Şubesi’nin rengini nasıl değiştirebilirim?
TEB Pratik İnternet Şubesi’nin rengini değiştirmek için sağ üst köşede bulunan “Ayarlar” menüsünden “Renk Değiştir”‘ fonksiyonunu tıklayarak TEB Pratik İnternet Şubesi’nin rengini değiştirebilirsiniz.
İşlem Adımları: Ayarlar > Renk Değiştir > kullanmak istediğiniz rengi seçiniz ve Tamam butonunu tıklayınız

12-Hızlı Transfer listemde olmayan yeni bir EFT yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Yeni bir EFT yapmak için Para Gönder butonunun üzerine geldikten sonra açılan menüde EFT’nin üzerine geliniz. Açılan EFT menüsünde “Kredi Kartına EFT” ya da “Hesaba EFT” seçeneklerinden birini seçiniz. Karşınıza gelen Hızlı Transfer Listesinde hiç bir kaydı seçmeden “Devam”
tuşuna tıklayınız. EFT Gönderimi için gerekli olan alanları doldurduktan sonra “Devam” tuşuna tıklayarak EFT’nizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem Adımları: Para Gönder > EFT > Hesaba veya Kredi Kartına EFT > Hızlı Transfer menüsünde seçim yapmadan Devam tuşuna basınız.

13-Benim İşlemim butonuna istediğim fonksiyonu atayabilir miyim ?
Benim işlemlerim butonuna işlem atamak için “Ayarlar” menüsünden “Benim İşlemim” fonksiyonunu seçiniz. Atanabilecek bütün fonksiyonlar listelenecektir. Kullanmak istediğiniz menüyü seçerek Benim İşlemim butonuna kullanmak istediğiniz fonksiyonu atayınız.

İşlem Adımları: Ayarlar > Benim İşlemim > kullanmak istediğiniz menüyü seçiniz ve Tamam butonunu tıklayınız.

14-TEB Pratik İnternet Şubesi’nin yazı karakter boyutunu büyütmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
İki şekilde yapabilirsiniz:
Yazı karakter boyutunu büyütmek istediğiniz sayfanın sağ üst köşesinde bulunan A+ butonuna basarak veya “Ayarlar” menüsünden “Yazı Karakteri Boyutu” fonksiyonunu seçerek yazı karakterini büyütebilirsiniz.

İşlem Adımları: Ayarlar > Yazı Karakteri Boyutu > kullanmak istediğiniz yazı karakteri boyutunu seçiniz ve Tamam butonunu tıklayınız

15-TEB Pratik İnternet Şubesi’ne ilk girişte karşıma gelen “Son İşlemlerim” penceresini nasıl kapatabilirim ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu