Yatırım Ürünleri

Teb B Tipi BRIC Fonu

Teb B Tipi BRIC Fonu nedir? Teb B Tipi BRIC Fonundan nasıl faydalanabilirim? Teb B Tipi BRIC Fonu  hakkında ayrıntılar aşağıdadır.

Türkiye’de bir ilk olan TEB B Tipi BRIC Fonu ile yarının büyüklerine bugünden yatırım yapın!

 

Nasıl mı?

 

Yatırım portföyünüze TEB B Tipi BRIC Fonu’nu ekleyin, Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin borsalarının getirilerine ortak olun.

 

  • Türkiye’de bir ilk
  • Bilgi birikimi: BNP PARIBAS portföy yönetimi tecrübesi ile gelişmekte olan
  • dört farklı ülkeye yatırım yapma imkanı elde edilmektedir.
  • Düşük korelasyon: BRIC ülkeleri arasındaki korelasyon düşüktür, böylelikle fon kapsamında risk dağılımı otomatik olarak yapılmaktadır ve bu risk dağılımı
  • BNPP tarafından aktif bir şekilde yönetilmektedir.
  • Global düşünmek ve lokal hareket etmek: Her ülkenin portföy yönetim ekibi ile kooridneli çalışılmaktadır, bilgi desteği ülkelerin birebir kendilerinden alınmaktadır böylelikle global olduğu kadar local bir yatırımcı gibi de hareket edilmektedir.
  • Ülke dağılımı: BNPP beklentileri doğrultusunda, dört ülke içerisinden birinde görece yüksek bir getiri potansiyeli beklenmesi durumunda, fonun içerisinde ilgili ülkenin ağırlığı artırılmaktadır.
  • Sektör dağılımı: Yükseliş beklenen sektörlerdeki yatırım ağırlığı artırılmakta, beklentinin düşük olduğu sektörlerdeki yatırımlar azaltılmaktadır.
  • Hisse senedi dağılımı: Yatırım tercihleri yapılırken, şeffaf bir yapı ile yönetilen, yüksek büyüme potansiyeline sahipi likiditesi yüksek ve fiyatı görece düşük olan hisse senetleri tercih edilmektedir.
  • Düşük hacimlerle yatırım yapabilme imkanı: Bu bilgi birikimi ve tecrübeden düşük portföy hacimleri ile ile faydalanabilme imkanı sunmaktadır.

Fonun Stratejisi:

Fon portföyü Brezilya, Hindistan, Çin ve Rusya’da (BRIC Ülkeleri) faaliyet gösteren ya da başka bir ülkede kurulmuş olmakla birlikte, faaliyetlerinin önemli bir bölümünü BRIC Ülkeleri’nde gerçekleştiren şirketlerinin ihraç ettiği hisse senetlerine ve/veya hisse senetleri benzeri sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak, orta vadede varlıklarının değerinin artırmayı hedeflemektedir.

Bu strateji çerçevesinde yatırım süreci, hisse senedi seçimi, dinamik ülke dağılımı ve sektör dağılımını içermektedir.

 

Türkiye’de tüm yatırım fonları TL üzerinden fiyat açıklamaktadır, bu doğrultuda ilgili fona giriş ve çıkış TL üzerinden yapılmaktadır. Hisse senetleri ilgili ülkelerin para birimlerine bölünerek TL’ye çevrilecektir. Böylelikle hisse senetleri TL değerleri bazında konsolide edilip fiyatı açıklanacaktır.

Elde edilen gelir üzerinden %10 stopaj ödenmektedir.

Kamuyu Sürekli Bilgilendirme Formu için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu