.Güncel Bilgiler

TBBden Arnavut bankacılara Bankacılık eğitimi 2011

TBBden Arnavut bankacılara Bankacılık eğitimi nedir? TBBden Arnavut bankacılara Bankacılık eğitimi 2011? TBBden Arnavut bankacılara Bankacılık eğitimi hakkında ayrıntılar aşağıdadır. buyrun
Türkiye Bankalar Birliği, “Bölgesel İşbirliği” çalışmaları kapsamında 9-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Arnavut bankacıları ağırlıyor.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankacılık sektörleri arasındaki işbirliğinin arttırılması amacıyla 2007 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Bölgesel İşbirliği” çalışmaları kapsamında düzenlediği seminerlere devam ediyor. TBB, 9-13 Mayıs 2011 tarihleri arasında Arnavut bankacıları ağırlıyor.

Eğitimin ilk gününde bankacılarla buluşan Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Ekrem Keskin, “Düzenlediğimiz programların hem ekonomik işbirliğini güçlendirmek hem de Türk bankacılık sektörünün deneyimleri paylaşmak için son derece önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Bugüne kadar Azerbaycan, Suriye, Lübnan, Bosna, Kosova ve Kuzey Kıbrıslı bankacılar için de benzer eğitimler verdiklerini söyleyen Keskin sözlerine şöyle devam etti; “Eğitimlerin bir amacı da sektör çalışanlarının mesleki yeterliliklerine ve sunulan hizmet kalitesinin artırılmasına destek olması…”

Beş gün sürecek eğitim için İstanbul’a gelen Arnavut heyete, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve uzmanlar tarafından risk yönetimi, şube yönetimi, finansal ürünler ve uluslararası muhasebe standartları konularında eğitimler verilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu