Tarımsal Kredi

Tarım Sigortası

tarım sigortasıZiraat Bankası Tarım Sigortaları
I-Devlet Destekli Tarım Sigortası
14.06.2005 tarih ve 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu kapsamında T.C.Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan ÇKS sistemine dahil olan üreticilerin faydalanabileceği tarım sigortası dalıdır. Söz konusu kanun çerçevesinde akdedilecek tarım sigortası sözleşmelerinin tabi olacağı esaslara ilişkin bilgilere Tarım Sigortaları Havuzu İşletmesi A.Ş. (TARSİM)’nin (www.tarsim.org.tr) web adresinden ulaşılabilirsiniz.

TARSİM kapsamında sigorta yaptıran çiftçilerimizin ödeyecekleri sigorta priminin %50’si Devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu kapsamda;

Bitkisel ürün sigortalarında sigortalı tarafından ödenecek olan primin %10’u peşin alınıp; kalan prim tutarı en geç hasat sonunda tahsil edilmektedir.
Diğer sigortalarda (sera, hayvan hayat, kümes hayvanları) ise sigortalı tarafından ödenecek olan primin %25’i peşin alınıp; kalan prim tutarı da en fazla 5 taksitle tahsil edilmektedir.
TARSİM ile sigortalanacak tehlikeler;
Bitkisel üretimde: Dolu, yangın, fırtına, hortum ve heyelan,

Hayvan sigortalarında: Hastalık, zehirlenme, kaza, doğal afetler, yangın veya infilak sebebiyle meydana gelen ölümler ve zorunlu kestirmelerdir.

Devlet Destekli Tarım Sigortanızı Şubelerimize Başvurarak Yaptırabilir,
Tüm Prim Ödemelerinizi Şubelerimiz Aracılığı İle Yatırabilirsiniz

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. bir bankadan traktör kıredisi aldık o şartlarda bize sigorta yaptığını söylediler.Bir yılsonra kıradiyi alan öldü.bizde o bankaya başvurumuzu yaptık fakat bize şunu dediler,ZIRAYİ KREDİLERDE SGORTA YOK. ANCAK KASKO VAR,buda eceliyle ölümü karşılamaz dediler .BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ .

  2. Sorununuzu imzaladığınız kağıtlarla birlikte bir avukada tanışırsanız eğer daha verimli cevaplar alırsınız. Biz burada ne yazarsak yazalım sizi yanıltmış oluruz.

    iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu