.Güncel Bilgiler

Şekerbank EFT İşlemlerinde IBAN Kullanılması Zorunluluğu Hakkında

Şekerbank EFT İşlemlerinde IBAN Kullanılması Zorunluluğu Hakkında bilgilere sitemizden ulaşabilirsniz www.internetbankasi.org

EFT İşlemlerinde IBAN Kullanılması Zorunluluğu Hakkında…

 

Değerli müşterimiz 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren EFT Sistemi aracılığıyla hesaba yapılan para transferlerinde IBAN doğrulanması ve kullanılması zorunlu hale gelmiştir. IBAN Ülkeler arasında gerçekleştirilen para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak, hataları ve bundan doğan gecikmeleri engellemek amacıyla geliştirilmiş uluslararası banka hesap numarası standardıdır.

IBAN ile gelen kolaylıklardan yararlanmak için hesabınıza para gönderecek olan kişilere IBAN’ınızı iletebilir; ülkeler arası ya da bankalar arası para transferi yapacağınız kişilerin IBAN’ını isteyebilirsiniz..

Bankamız Hesaplarınıza ait IBAN hesap numaralarınızı yalnızca Bankamızdan alabilirsiniz. Başka kişi, kurum ve kuruluşların hesabınıza IBAN üretme yetkisi bulunmamaktadır.

Banka hesaplarınızın IBAN bilgilerini şubenize başvurarak yada 444 7878 Şekerbank çağrı merkezini arayarak alabilirsiniz ayrıca Şekerbank İnternet Şubesi kullanıyorsanız hesaplar menüsü altından hesaplarınıza ait IBAN bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

IBAN hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

IBAN doğrulama aracı için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu