.Güncel Bilgiler

Paypal Hesap Sınırlandı Ne yapılır.?

Paypal işemlerinizde anormal bir işlem görürse hesabınızı sınırlar. Genelde, karşı tarafın size yolladığı parada sıkıntı varsa o yüzden sınırlanır. Fakat paypalda al sat yapıyorsanız sınırlamadan kaçamazsınız.

Paypal hesabınız sınırlandı ve size soru soruyorlarsa yapacaklarınızı yazacağım.

1-) Kimlik istiyorsa, taratın ve yollayın. Sürücü belgesi ve pasaportta olur.

2-) Elektirik faturası ister, çünkü adres tespiti ister. Eğer yoksa, onun yerine kredi kartınızın eksteresini taratıp yollayın.

3-) Hesabınıza gelen parayı soracaktır. En önemli ve can alıcı kısım burası. Burada adamları ikna edemezseniz yandınız:) Hesabınız kapatılır.

Sade ve açık dille paranın neden geldiğini yazın. Karşı tarafıda hemen bilgilendirin. Muhtemelen Paypal ya onlara telefon açacaktır. Yada onlarında hesabını sınırlayığ bilgi isteyecektir. Aynı cevapları verirseniz kurtarabilirsiniz. Ama bu demek değildirki sınırınız kalkacaktır. %10 ihtimalle açarlar.

4-) Eğer ürün satıyorsanız, onun kargo bilgilerini saklayın onu sizden ister. Nerde satıyorsunuz ne yapıyorsun hepsini ister. tabiri caizse 1 ton evrak ister. Hepsini yollayın.

5-) en son paypala bize ulaş ı tıklayıp. PİN kodunu alın ve 444 lü numaralarını arayın. çıkan müşteri hizmetlerine durumu söyleyin. evrakları tamamladım ve yardımınızı bekliyorum diyorsun. Onlarda hızlı incelemeye alıp durumu İRLANDA merkeze bildiriyorlar. Türkiyenin elinde bişey yok. ne varsa İRLANDA hesap uzmanlarının elinde var.

Hesabınız açılacaksa sizi +35 den bir hesap uzmanı arar. Onada olup biteni telefonda anlatırsınız. size inanırsa açar. inanmazsa zaten hesabınız kapatılır.

HESABI KAPATILANLAR EĞER GERÇEK ŞAHIS İSE. Hile ve hurda yoksa. 180 gün sonra içeride kalan paralarını çekebilirler. Paypal paralara maksimum 6 ay el koyabiliyor. Ondan sonra kendi hesabınıza çekebiliyorsunuz.

 

Sorularınız varsa yazın cevaplayacağım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Hocam benim paypal hesabım yaklaşık 2 yıl önce yetkisiz giriş nedeni ile sınırlandı.
  Çözüm merkezinde 3 adet işlem belirdi.
  1 :yeni şifre belirleme. (tamamladım)
  2: güvenlik sorularımın değişimi ( tamamladım)
  3: kredi kartı ekleme (kart eklemek istemediğim için tamamlamadım)
  Bu nedenle sınırlama kalkmadı.
  Aradan oldukça uzun zaman geçti (2 yıl ) tesadüfen yazınızı okudum ve giriş yapayım dedim ve sınırlamanın halen devam ettiğini gördüm halen kart eklememi talep etmekte içerideki paramı göndermeyi denedim izim varmedi kart eklememi istedi,banka hesabı ekleyip ona çekeyim dedim yine kart eklememi istedi işlemi yapmadı.
  Ben kart eklemek istemiyorum yazınızda belirttiğniz üzere hesabım sınırlanalı 2 yıldan fazla oldu ben hesabımdaki oarayı kart eklemeden nasıl kullanabilirim yada kullanabilirmiyim.

  Şimdiden teşekkürler.

  Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu