Konut Kredisi

Konut Kredisi Faizleri 1 in altına indi

Merkez bankasının faiz indirme kararından sonra bankalar adeta yarışır hale geldi. Uzun vadede krediler 1 in altına kadar geriledi. Ayrıntılar için buyrun;
TEB ve HSBC’nin ardından Halkbank da 120 ay (10 yıl) vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 1’in altına çekti.Bireysel kredi faiz oranlarında indirime giden Halkbank, konut kredisi aylık faiz oranını, 36 aya kadar vadede yüzde 0,95’ten 0,88’e, 60 aya kadar vadelerde yüzde 0,99’dan 0,92’ye, 120 aya kadar olan vadede ise yüzde 1,07’den 0,95’e düşürdü.

Tüketici kredisi faizlerini de indiren Halkbank, Gülen Emekli Kredisi’nin aylık faiz oranını 48 ay vadede yüzde 1,37’den yüzde 1,32’ye çekti. Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, “Merkez Bankası faiz indirim hızında yavaşlamaya ilişkin ipuçları verse de orta ve uzun vadeli faizlerdeki beklentimiz, son birkaç aydır konut kredi talebindeki artış hızı, izlediğimiz politikayı devam ettirmemizi mümkün kıldı. Bu düzenleme ile konut piyasasındaki canlanmaya destek olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu