Emeklilik ve Sigorta

İşsizlik Sigortası (Fortis)

issizlik sigortasFortis bankası işsilik sigortası için ayda 9.77 fbaşlayan fiyatlar ile sizi sigortalı yapıyor. Ayrıntılar için buyrun;

Kimse İşinizi Bitiremez!

Günümüzde ekonomik dalgalanmalar herkese işsizlik korkusu yaşatırken, Fortis ayda 9,77 TL’den başlayan fiyatlarla işsizlik riskine karşı tüm çalışanları koruma altına alıyor.

Fortis İşsizlik Sigortası ile istemdışı işsizlik, geçici süreyle iş göremezlik gibi risklere karşı gelirinizi, kazaen vefat veya kazaen maluliyet gibi risklere karşı ise hayat standardınızı güvenceye alabilirsiniz. Düzenli gelirinizi kaybetmeniz halinde Fortis İşsizlik Sigortası devreye girer, siz yeniden iş buluncaya kadar 6 ay boyunca ardarda aylık son net kazancınızın %65’ini, maksiumum 1.000 TL’ye kadar olan bölümünü poliçe teminatınız dahilinde size öder.

Üstelik, “Vefat ve Daimi Maluliyet Teminatı” veya “Kazaen Vefat ve Kaza Sonucu Daimi Maluliyet” durumlarında ise 10.000 TL’lik teminat tutarı size tek seferde ödenir.

İstemdışı İşsizlik Teminatı: Bir iş yerinde çalışırken herhangi bir kasıt ve kusuru olmaksızın işini kaybeden kişilerin gelir kaybı poliçe şartları kapsamında güvence altına alınmaktadır.

Geçici İş Göremezlik Teminatı: Kişinin poliçe şartlarında tanımlandığı şekilde geçici süreyle iş yapma yeteneğini kaybetmesi durumunda oluşan gelir kaybını güvence altına alan bir teminattır. Bu teminattan, serbest meslek sahipleri ve devlet memurları yararlanabilmektedirler.

Aylık ödenecek teminat tutarı:

İstemdışı işsizlik teminatı için, Sigortalı’nın net maaşının %65’ini, brüt maaşının %45’ini,
Geçici İş Göremezlik veya Kazaen Geçici İş Göremezlik teminatları için, vergi hariç yıllık gelirinin on ikide birinin %65’ini, vergi dahil yıllık gelirinin on ikide birinin %45’ini, geçemeyeceği gibi kişinin kazancına paralel olarak 250 TL, 500 TL, 750 TL ve 1.000 TL seçeneklerden biri olabilmektedir.
Hak Kazanma Koşulu:

Sigorta başvuru tarihinden itibaren, 90 günü çalışarak geçiren kişilerin geçici süreyle iş göremez hale gelmeleri veya istemdışı işsiz kalmaları durumunda aylık tazminat ödemeleri 30 günün ardından mağduriyetlerinin devam ettiği süre boyunca ödenebilecektir.

Tekrar Hak Ediş:

İstemdışı işsizlik teminatına hak kazanılabilmesi için her işsiz kalınan tarihten önce 180 gün aynı işverenle çalışılmış olması ve Türkiye İş Kurumu’ndan tazminat almaya hak kazanılmış olması gerekmektedir.
Geçici İş Göremezlik teminatına ikinci kez hak kazanılabilmesi için, aynı iş göremezlik nedenine bağlı hasar ödemesi için 6 ay, farklı bir iş göremezlik nedenine bağlı ise sadece 1 aylık sürenin geçmiş olması yeterli olacaktır.
Sigortalının sigortalılık dönemi boyunca hem İstemdışı İşsizlik hem de Geçici İş Göremezlik teminatları için toplam 12 kez hasar ödemesi yapılabilecektir.
Ayrıntılı bilgi için 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı’nı arayabilir veya şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu