.Güncel Bilgiler

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak ile ilgili çok güzel bir makaledir. Lütfen okuyun.:
İnternetten Para Kazanılırmı?

  

İnternetten para kazanmanın sayısız yolları vardır. Örneğin bu başlığı açmam bile para kazanmanın bir yoludur. Google bu makalem için bana ziyaretçi yollar ve gelen her ziyaretçiden para kazanırım. Bu en basit yoludur. Şimdi bu cümleyi biraz açalım.

1-) Websitesi kurmak ve içini güncel makaleler ile doldurmak:

Hangi sektörden olursa olsun bir websitesi kuruyorsanız, bunun içini kopyala yapıştır yöntemleri ile değil, tamamen kendinizden kattığınız cümleler ile doldurmaya bakın. O zaman kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Google gibi arama motorları çok akıllı örümcek sistemleri donatılmışlardır. Bu örümcek sistemleri her siteye bir ağ atar ve konular açıldıkca bunu dizinlerinde gösterirler. Konu kopyalanmışsa, google zaten bunu tespit eder ve sıralamalara dahi giremezsiniz. O yüzden kendiniz yazın.

Örnek vermek gerekirse; aşağıdaki resimde googleye girdim ve “internetten para kazanmak” diye arattım. Çıkan sonuçları beraber inceleyelim.

internetten para kazanmak 

Resimin üstünde de ayrıntılar ile gösterdiğim gibi kopyala yapıştırdan ziyade benzersiz ve özgün cümle kuranlar google aramalarında 1. sıraları almıştır.  Peki googlede 1. sırayı aldım ne olacak?

Arkadaşlar googlede 1. sırayı aldığınız zaman arama yapanlar genelde 1. sıradaki siteyi tıklar ve siteye girer o esnada makalenizi okur. Makalenin üstünde büyük bir ihtimalle GOOGLE ADSENSE Reklamları dönmektedir. O reklamlar konu ile alakalı çıktığı için kalkıp reklamı tıklarlar. Sizde her tıklama başına ücret alırsınız. Onuda 2. madde anlatacağım.

2-) Açtığınız Google Adsense Hesabını Siteye yerleştirmek ve para kazanmak:

Arakdaşlar burada dikkat etmemiz gereken, google adsensenin kurallarına uymaktır. Fakat ben bir kaç google adsense sempozyumuna katıldım. Orada reklamları öyle bir yerleştirinki, ziyaretçileriniz reklamlarınızı tıklayıp reklamverenlerin sitelerini ziyaret edebilsin diyordu.

Örnek vereyim. Yine kendi sitemden 1 resimle. :

Yukarıda Sarı renkle işaretliler GOOGLE ADSENSE Reklamı. Mavi ile işaretli yerler ise açtığım konudur. Dikkat ederseniz reklamlar konu ile alakalı çıktığı için ve konunun içinde olduğu için tıklama oranı %5-6 civarındadır. Bu ayrıntılara da dikakt edin.

Neyse reklam işi bu kadar.

3-) Aım Satım işleri :

Kendim bu işlere girmedim ama bu işten para kazanan bir çok arkadaşım var. gittigidiyor.com sahibinden.com sanalpazar.com gibi sitelerden ucuza mal alıp. Bunu çevrinizde satabilirsiniz. Yada tam tersi; çevrenizde çok ucuza bulduğunuz malları bu sitelerde paraya döndürebilirsiniz. Her üründen 10 tl kazansanız günde 10 ürün satsanız. 100 tl eder. Ayda 3000 tl eder. Temiz para

 Kaynak: http://www.trforex.org/internetten-para-kazanilirmi/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu