.Güncel Bilgiler

Halkbankası KOBİler hobimiz değil, işimiz

Halkbankası KOBİler hobimiz değil, işimiz neir? Halkbankası KOBİler hobimiz değil, işimiz hakkında ayrıntıları sizler için sitemizde yayınladık buyrun
Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın “Üreten Türkiye”ye seslendi
“KOBİ’ler hobimiz değil, işimiz”

Halkbank, KOBİ’lere yönelik Üreten Türkiye Buluşmaları’na Vali Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük ve Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla İstanbul’da devam etti. KOBİ’lerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Aydın, Hakbank’ın KOBİ bankacılığı yaklaşımını “KOBİ’ler hobimiz değil, işimiz” sözüyle özetledi. Toplantıda konuşma yapan ekonomist Rüştü Bozkurt ise dünya ve Türkiye ekonomisinin mevcut durumunu değerlendirerek KOBİ’lere büyüme ve gelişmelerine destek olacak önerilerde bulundu.

Halkbank İstanbul’da düzenlediği Üreten Türkiye Buluşması’nda KOBİ’lerle bir araya geldi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın ve ekonomist Rüştü Bozkurt’un katıldığı toplantıda güncel ekonomik gelişmeler ve bunların KOBİ’lere etkisi değerlendirilirken bankanın KOBİ’lere yönelik finansal çözümleri hakkında bilgi verildi.

halk bankası şubeleriToplantıdaki konuşmasına “KOBİ’ler hobimiz değil, işimiz” diyerek başlayan Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın bankanın KOBİ’lere sunduğu finansal desteği şöyle anlattı:

“Bankamız 2010’un ilk dokuz ayında toplam kredilerini yaklaşık yüzde 26 artırarak 53 milyar TL’ye çıkardı. KOBİ ve esnaf kredilerini de içeren ticari kredilerimizi bu dönemde yüzde 21 artırdık. Toplam krediler içinde 41 milyar TL’lik tutara sahip nakdi kredilerimizin yüzde 36’sını KOBİ’lere kullandırdık, sektörde bu oran yüzde 23’te kaldı.”

Halkbank hisselerinin değeri 15 milyar dolar

Halkbank’ın kârlılık açısından Türkiye’nin altıncı büyük bankası olduğunu ve son bir yılda kârını en çok artıran dördüncü banka konumuna geldiğini de sözlerine ekleyen Aydın konuşmasına şöyle devam etti:

“Uzun süredir kredi tabanımızı genişleterek kredi hacmimizi artırma stratejisiyle hareket ediyoruz. Bu stratejimiz enflasyon ve faizlerin düştüğü bir ortamda bizim kâr etmeye devam etmemizi beraberinde getirdi. Kredi kullandırma kabiliyeti ve KOBİ’lerle ilişkisi güçlü bir bankayız. Bu özelliklerimizi bu sene de en iyi şekilde değerlendirerek yılın ilk dokuz ayında 1 milyar 511 milyon TL net kâra ulaştık. Bu başarılı performansımız sonucunda yüzde 25’i borsada işlem gören hisselerimizin değeri yaklaşık 15 milyar dolara ulaştı.”

Aydın, konuşmasını bankanın gelecek dönemdeki stratejilerine değinerek tamamladı:

“2011’de hedefimiz, 2010’daki başarılı performansımızı artırarak devam ettirmek. Halkbank’ı üç önemli sacayağına oturttuk. KOBİ’lerde liderliğimiz sürdürürken

büyüttüğümüz KOBİ’lerin ticari-kurumsal segmentte de ana bankası olmaya devam edeceğiz. Bireyselde ise daha yüksek pazar payı hedefliyoruz. Tüm bunları yaparken teknolojiden en üst düzeyde yararlanan bir banka olmayı sürdüreceğiz. Bu kapsamda bir süre önce başlattığımız Operasyonel Dönüşüm projemiz ile müşterilerimize daha kaliteli, etkin ve verimli hizmet sunmak için şubelerimizdeki operasyonel iş süreçlerini yeniden yapılandırmaya başladık. Projemizi sonuçlandırma yolunda hızla ilerliyoruz. Bunların yanı sıra artan yurt dışı etkinliğimizi daha da desteklemek üzere yurt dışı örgütlerimizi ve muhabir ağımızı genişletmek hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

KOBİ’leri, ekonomi alanında uzman konuşmacılarla bir araya getirme misyonunu da üstlenen Üreten Türkiye Buluşmaları İstanbul’da ekonomist Rüştü Bozkurt’u ağırladı. Rüştü Bozkurt konuşmasında, Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmelerin KOBİ’ler için sunduğu fırsatlara, bu fırsatlardan yararlanmak için yapılabilecek doğru hamlelere değindi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu