Halkbank Faiz Oranları

Halk Bankası Faizleri Düşürdü

bilgehan kuruHalkbank, piyasalardaki olumlu gelişmeleri değerlendirerek bireysel kredilerde faiz indirimine gitti. Halkbank, konut kredisi aylık faiz oranını, 36 ay vadede yüzde 1,20’den yüzde 0,95’e; 37–60 ay arası vadede yüzde 1,25’den yüzde 0,99’a; 61–120 ay arası vadede yüzde 1,29’dan yüzde 1,07’ye düşürdü.

Halkbank’ın kamu çalışanları ile maaşlarını Halkbank aracılığıyla alanlara özel Bordro 24 Transfer Konut Kredisi ürününün aylık faiz oranı ise 144 ay vade için yüzde 1,34’den yüzde 1,08’e düştü. Faiz indirimini değerlendiren Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Bilgehan Kuru, “Merkez Bankası’nın izlemekte olduğu ve yakın gelecekte de izlemeye devam etmesini beklediğimiz para politikası, tüketici güven endeksinin dalgalı da olsa artma eğiliminde olması, olumlu enflasyon beklentisi ve faizlerin genel seviyesi, kredi faiz oranlarını daha aşağıda belirlemeye imkan sunuyor. Özellikle bu seviyeleri global kredi genişlemesinin olduğu dönem ile karşılaştırdığımızda, şu dönem farklı makro ekonomik bir çerçeveye sahip olsa da, bu faiz seviyelerinin konut kredilerinde bir hareketlenme yaratması beklenmelidir. Konut kredi faizlerinin daha da düşmesi beklentisine girmeden, özellikle ilk kez konut sahibi olacak bireylere konut edinme planlarını daha fazla ertelememelerini öneriyoruz. Zira gecikildiğinde, artan talep ile birlikte yükselmesi muhtemel konut fiyatları nedeniyle faiz düşüşü ile elde edilen avantaj, kaybedilebilir. ” dedi.

Halkbank, maaşını banka aracılığıyla alan emeklilere yönelik Gülen Emekli Kredisi ürününde de faiz indirimi gerçekleştirdi. Gülen Emekli Kredisi’nin aylık faiz oranı 48 ay vadede yüzde 1,48’den yüzde 1,37’ye çekildi. Kamu çalışanları ile maaşlarını Halkbank aracılığıyla alanların kullanabildiği Bordro 24 Transfer Tüketici Kredisi aylık faiz oranı ise 48 ay vade için komisyonsuz ve ücretsiz yüzde 1,39 olarak belirlendi. Kaskonun Halkbank tarafından yapılması durumunda ise kredinin faiz oranı 60 ay vade için yüzde 1,35 oluyor.

2 Yorum

  1. KIYMETLİ HALK BANKASI YÖNETİCİLERİ, BEN HALEN KAMU ÇALIŞANI OLARAK MAAŞIMI YAKLAŞIK (2) İKİ YILDIR BANKANIZDAN ALMAKTAYIM, AYNI ZAMANDA BANKANIZDAN TÜKETİCİ KREDİSİDE KULLANDIM, HER AY DÜZENLİ OLARAK KREDİ TAKSİTLERİM ÇALIŞMIŞ OLDUĞUM ADANA İLİ SEYHAN İLÇESİ YAĞ CAMİ ŞUBESİNCE DÜZENLİ OLARAK KESİLMEKTEDİR, BU SEBEPLE YUKARIDA DA SÖYLEDİĞİM GİBİ BANKANIZIN BİR MÜŞTERİSİ OLARAK GEREK BANKA ŞUBEM, GEREKSE BANKANIZIN BU GÜNE KADAR SUNMUŞ OLDUĞU HİZMETLERDEN VE BANKA ÇALIŞANLARINIZIN MÜŞTERİLERE KARŞI OLAN YAKLAŞIMLARINDAN MEMNUNUM, HİZMETLERİNİZİN DEVAMI DİLEKLERİMLE. CENGİZ KARAZOR. ADANA.

  2. Sevgili Halk bankası yöneticileri bir kamu çalışanı olarak bankanızdan yaklaşık 2004 yılından bu tarafa Kırşehir şubenizden maaş almaktayım bu güne kadar maaş işlemlerinde hiç bir sıkıntı yaşanmamış olup,ayrıca Kırşehir şubesinde kredi bölümünün yetkilisi olarak çalıştırdığınız Sn Tülin hanım başta olmak üzere sizleri ve tüm banka çalışanlarını kutlar böyle bir personeliniz olduğu için banka yöneticileri olarak ne kadar övünseniz azdır der bankanızın ve çalışanlarınızın şansları daim açık olsun ve hizmetlerinizin güzelliği daim olması dileğimle.a.ihsan Sabancı Kırşehir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu