.Güncel Bilgiler

Halkbank, %100 anapara korumalı fon için talep toplamaya başladı 2010

halk bankası şubeleriHalkbank, %100 anapara korumalı fon için talep toplamaya başladı 2010 nedir? Halkbank, %100 anapara korumalı fon için talep toplamaya başladı 2010 tanıtımı? Halkbank, %100 anapara korumalı fon için talep toplamaya başladı 2010 hakkında ayrıntılı bilgileri sizler için sitemizde yayınladık buyrun Halkbank, B tipi yüzde 100 anapara koruma amaçlı iki alt fonunu piyasaya sürdü. Yatırımcının tercihine göre ABD dolar kurunun (USD/TL) veya altının ABD doları cinsinden ons fiyatının (XAUUSD) yükselmesinden getiri sağlamayı hedefleyen alt fonlar için 3 Kasım – 10 Kasım tarihleri arasında Halkbank şubelerinden talep toplanacak. Başlangıçtaki yatırım tutarının bir kısmı ile getirisi belirlenmiş Hazine Bonosu, Devlet Tahvili alınacağından, fon sahipleri yatırım araçlarındaki değer kaybından etkilenmeyerek anaparaları için koruma sağlayabilecekler. Minimum fon alış tutarı 3 bin TL olarak belirlendi.

Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru fonla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Yüzde 100 anapara koruma amaçlı fonlar, düşük faiz ortamında yatırımcılar için alternatif bir getiri imkânı sağlayacak. Anaparasını kaybetmekten endişe duyan, ancak fiyatları piyasa koşullarında dalgalanma gösteren altın, döviz, hisse senedi vb. yatırım araçlarından sağlanabilecek getirilerden de mahrum kalmak istemeyen yatırımcılar bu fonu güvenle tercih edeceklerdir. Bu tür anapara korumalı yatırım fonlarının ihracına yatırımcı ihtiyaçları paralelinde devam edeceğiz. Bu tür anapara korumalı fonların en önemli ayırt edici özelliği, başlangıçta belirli bir vade ile ihraç edilmeleri. Bizim fonlarımızda altın yaklaşık olarak 9 ay, ABD doları ise 6 ay vadelidir. Uzman ve tecrübeli fon yönetimimiz sayesinde müşterilerimize sunduğumuz güvenli yatırım imkanının büyük ilgi göreceğine inanıyoruz.”

Fondan vadesinden önce yapılan çıkışlara yüzde 2 komisyon uygulanırken çıkış için alt limit 300 bin pay olacak ve o anki fon fiyatına bağlı olarak TL miktarı değişmeyecek.

Ayrıntılı bilgiye tüm Halkbank şubeleri, 444 0400 Dialog ve www.halkbank.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu