Tatil Kredisi

Halkbank Turizm Destek Paketi

Halkbank Turizm Destek Paketi nedir? Halkbank Turizm Destek Paketi hakkında detaylar aşağıdadır buyrun  Turizm Destek Paketi:

Halkbank turizm faaliyetiyle iştigal eden konaklama işletmeleri, seyahat acenteleri, turistlere yönelik olarak ürün/hizmet satışı gerçekleştiren işletmeler, tedarikçi firmalar, yat işletmeciliği yapan veya işleten firmalar ve turistlere hizmet veren her türlü orta ve küçük boy işletme için yepyeni bir kredi hizmeti sunuyor. Turizm sektöründeki işletmelere son derece esnek kredi imkanı sağlayan “Güneş Paketi” sektörün ihtiyaçlarına en uygun çözümler üretmeyi hedefliyor.
Güneş Kredisi, turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaların tamir-bakım, yenileme, ekipman ve tefriş malzemesi alımı ile diğer ihtiyaçları gibi gereksinimlerinden kaynaklanan ölü sezondaki” finansman ihtiyaçlarının Halkbank tarafından karşılanabilmesi amacıyla maksimum 60 aya varan vadelerle esnek ödemeli şekilde kullandırılan bir kredi ürünüdür.
Güneş Kredisi ile geri ödemelerinizi sektörün nakit akışının yoğun olduğu aylara yayarak geri ödemelerinizi bu dönemde yaparak; nakit akışının olmadığı dönemlerde ise ödemeleri erteleyebilirsiniz. Güneş kredisi hem yaz hem de kış turizmine yönelik olarak hazırlanmıştır.
Otel Yenileme
Konaklama işletmelerine tamir-bakım, yenileme, ekipman ve tefriş malzemesi alımı ile diğer ihtiyaçları gibi sezon öncesi hazırlıkları için azami 48 ay vadeli TL; 18 ay vadeli Döviz Kredisi imkanı.
 
Komple yeni yatırımlar ve kapasite artırımı için kredi talebinde bulunulması halinde Bankamız kaynaklı, azami 2 yıl ödemesiz dönemli 7 yıl vadeli “Orta ve Uzun Vadeli Proje Kredisi” veya yurt dışı fon kaynaklı kredi ürünlerimiz tahsis edilebilecektir.
Turizm Tedarikçileri
Seyahat acentalarına azami 24 ay vadeli TL ve 18 ay vadeli Döviz Kredisi, turistlere yönelik olarak ürün/hizmet satışı gerçekleştiren işletmeler ile tedarikçi firmalara azami 24 ay vadeli TL kredi kullandırılabilir.
 
Yat İşletmeleri:
 
Turizm Bakanlığı’ndan aldığı “Turizm İşletme Belgesi”ne istinaden yat işletmeciliği yapan veya işleten firmalara azami 24 ay vadeli TL; 18 ay vadeli Döviz Kredisi kullandırılabilir.
 
Dövizli Çek İştira Kredisi:
 
Dövizli Çek İştira Kredisi, yaptığı işin mahiyeti gereği dövizli çek kabul eden, itibarlı, moralitesi yüksek ve kredi değerliliği bulunan turistik otel, restaurant, seyahat acentası gibi şahıs ve firmaların kısa süreli nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullanılabilir.
 
Kalkınma Bankası Turizm Kredisi:

Halkbank, Türkiye’nin her yöresinde turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm turizm konaklama (beş yıldızlı oteller de dahil) işletmelerin  komple yeni yatırım, yenileme, modernizasyon, renovasyon, sınıf yükseltme ve enerji verimliliği yatırımları ile işletme sermayesi ihtiyaçlarını finanse etmek amacıyla Kalkınma Bankasından sağlamış olduğu kaynakla “Kalkınma Bankası Turizm Kredisi” ürününü hizmete sundu. Bu krediyle turizmci KOBİ’lere, 1 yılı ödemesiz dönem olmak üzere 5 yıla kadar vadeli yatırım kredisi ve 6 ayı ödemesiz dönem olmak üzere 4 yıla kadar vadeli işletme kredisi olarak kullandırılıyor. Kredi alt limiti 250 Bin TL, üst limiti 3 Milyon TL. Kredinin ödemeleri 3’er aylık dönemlerde olup, faiz oranı TRILIBOR endekslidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu