.Güncel Bilgiler

Halkbank Sulama Sistemleri Kredisi

sulama sistemiHalkbankasından alınan bilgiye göre; Sulama Sistemleri Kredisi ile tarıma bereket getiriliyor. Ayrıntılar için Buyrun;

Halkbank, modern sulama sistemlerini kullanarak verimini artırmak isteyen tarımsal üreticilere yönelik yeni ürünü Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi’ni hizmete sundu. Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi, damla sulama ve yağmurlama sulama sistemlerinin kurulumunda 5 yıla kadar, hareketli yağmurlama sulama sistemi için makine ve ekipman alımlarında 3 yıla kadar vade ile hasat dönemine uygun ödeme seçenekleri sunuyor.

Halkbank’ın yeni kredi ürününü değerlendiren Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Şahap Kavcıoğlu şunları ifade etti:

“Bankamız üreticilerimize en uygun hizmeti götürmek amacıyla çıkarmış olduğu ürünlerle, yaklaşık 55 bin üreticimize tarım kredisi kullandırarak sektörü ciddi anlamda destekledi. Kısa sürede ulaştığımız bu sayıyı modern ve teknolojik tarıma yönelik kredi ürünlerimizle desteklemeye devam ediyoruz. Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi de yine bu çerçevede geliştirdiğimiz ürünlerimizden biri. Hasat dönemlerine göre düzenlediğimiz geri ödeme planları sayesinde yeni kredimizin, üreticilerimizin zorlanmadan üretim koşullarını geliştirmelerine yardımcı olacağını düşünüyoruz.”

Halkbank’ın Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi’nden Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi’ne sahip çiftçiler ile tarımsal üretim faaliyetinde bulunan işletmeler yararlanabiliyor. Kredi Halkbank’ın anlaşma yaptığı damla sulama ve yağmurlama sulama sistemlerinin kurulumunda yetkin firmalar aracılığı ile kullandırılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu