Eğitim Kredisi

Halkbank Eğitim Kredisi

halkbankHalkbank, çocukların geleceğini güvence altına alan yeni ürünü Eğitim Sigortası’nı hizmete sundu. Eğitim çağındaki çocukların ebeveynlerini kaybetmeleri durumunda öğrenimlerine devam etmelerini sağlayan Eğitim Sigortası’nın süresi, sigorta başlangıcından itibaren çocuğun kalan eğitim yılına göre belirleniyor. Sigorta primi, kredi kartından veya müşteri hesabından peşin veya azami 12 taksitle tahsil ediliyor. 18–65 yaş arasındaki tüm anne ve babalar, çocuğun eğitim masrafını üstlenen herhangi bir yakın veya diğer şahıslar Eğitim Sigortası yaptırabiliyor.

Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasında önemli bir finansal aktör olan Bankamız, eğitimli nüfusun artırılmasına yönelik her türlü desteği de misyonun bir parçası kabul ediyor. Ana-Kız Okuldayız kampanyasının ana sponsorluğu, ilköğretim okullarına armağan ettiğimiz 100 Temel Eser serisiyle eğitime sunduğumuz katkıyı şimdi de Eğtim Sigortası ürünüyle sürdürüyoruz. Eğitime devamın önünde en büyük engellerden biri olan vefat riskine karşı, anne veya babasını kaybeden öğrencilerin eğitim hayatlarının sürekliliğini Halkbank Eğitim Sigortası’nın şemsiyesi altında sağlayacağız. Çocuklarının geleceğini güvence altına almak isteyen ebeveynleri, Eğitim Sigortası yaptırmaya davet ediyoruz” dedi.

Eğitim Sigortası’nın teminat tutarı, TL veya döviz üzerinden, sigorta ettiren tarafından yıllık eğitim masrafına veya sigortalı talebine göre belirleniyor. Ödenecek prim tutarı, teminata, sigorta ettirenin yaşına ve sigorta süresine göre belirleniyor. Sigorta süresi en az 2 yıl, en fazla 15 yıl oluyor. Halkbank, Eğitim Sigortası hizmetini Birlik Hayat Sigorta AŞ aracılığıyla veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu