.Güncel Bilgiler

Halkbank Bank24 Jet ilk kez Erciyes Üniversitesi’nde

halkbankHalkbankasından yapılan açıklamaya göre, Visa işbirliğinde hayata geçirdiği Avrupa’nın ilk ön ödemeli temassız banka kartı Bank24 Jet’in ilk kampüs uygulamasını Erciyes Üniversitesi’nde başlatıyor. Erciyes Üniversitesi’nin öğrencileri, idari ve akademik personeli Bank24 Jet’i kimlik kartı, kampüs içindeki tüm yemekhane, kafeterye, sosyal tesis vb. ödeme noktaları ile kampus dışındaki Visa logolu tüm işyerlerinde şifreli ve şifresiz hızlı ödeme ve banka kartı olarak kullanabilecekler.

Erciyes Üniversitesi ile yapılan Bank24 Jet işbirliğini değerlendiren Kartlı Ödeme Sistemleri ve Alternatif Dağıtım Kanalları Daire Başkanı Hasan Ünal şunları ifade etti:

“Visa ile ortaklaşa yürüttüğümüz bu projenin ilk kampüs uygulamasında partnerimiz Erciyes Üniversitesi oldu. Bankamız ve Erciyes Üniversitesi bu işbirliğiyle, Avrupa’nın ilk ön ödemeli temassız banka kartını kullanarak öncü bir hizmet verme şansını yakaladılar. Bu projenin ilk defa, Erciyes Üniversitesi gibi ülkemizin başarılı üniversitelerinden birinde kullanıma girmesinden son derece memnunuz. Bank24 Jet, üniversitenin ihtiyaç duyduğı kimlik kartı, giriş kartı özelliklerini sunarken aynı zamanda hem kampüs içi haracamalarda, hem de temaslı ve temassız işlem yapabilen tüm Visa anlaşmalı işyerlerindeki her türlü alışverişte kullanılabilecek.”

Bank24 Jet’in, Erciyes Üniversitesi’nin sayısı 35 bine yaklaşan kart kullanıcısı için, yemekhane, kantin gibi noktalarda yapılacak küçük tutarlı ödemelerde nakit paraya alternatif oluşturacağına inandıklarını belirten Visa Europe Ülke Direktörü Nur Öztin Kurak, “Bank24 JET, Visa payWave temassız kart özelliği sayesinde kampüs içinde 35 TL’nin altında yapılacak alışverişlere hız kazandırarak, bu noktalarda kasa önündeki bekleme süresini azaltarak işyeri sahiplerine de fayda sağlayacak. Bank24 Jet, hız ve kullanım kolaylığı sağlayan yeni bir teknolojiyi kullanmanın keyfini yaşatırken, aynı zamanda ön ödemeli bir kart olduğundan bütçe yönetimine de destek olacak” dedi.

35 TL’ye kadar şifresiz ve hızlı işlem

Erciyes Üniversitesi öğrenci ve personeli Bank24 Jet’i üniversite giriş çıkışlarında ve üniversite içindeki kütüphane, revir gibi tüm kontrol noktalarında kimlik kartı; yemekhane, kantin, market gibi tüm ödeme noktalarında ise şifreli ve şifresiz hızlı ödeme kartı olarak kullanabilecekler. Ayrıca kampüs dışındaki Visa logolu tüm işyerlerinde 35 TL’ye kadar şifresiz ve temassız alışveriş yapabilecekler. Bank24 Jet’i 35 TL üzeri alışverişlerde ve ATM’lerde şifreli banka kartı olarak da kullanabilecekler. Kredi kartları ile aynı güvenlik seviyesine sahip Bank24 Jet sayesinde öğrenci ve personel, başka hiçbir ödeme çözümüne ihtiyaç duymayacaklar.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur ise Avrupa’nın ilk ön ödemeli temassız banka kartı Bank24 Jet’i öğrenci ve personeline sunan ilk üniversite olmaktan gurur duyduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Teknolojideki yenilikleri yakından takip ediyor, Erciyes Üniversitesi’nde dünyanın en gelişmiş teknolojilerini hayata geçirmeyi arzu ediyoruz. Bank24 Jet’in Avrupa’da ve Türkiye’de ilk kez Erciyes Üniversitesi’nde kullanılacak olmasının, kurumumuz mensuplarına önemli avantajlar sağlayacağına ve büyük rahatlık getireceğine inanıyorum.”

Bank24 Jet sahipleri kartlarına para yükleme işlemi kampüs içinde kurulu Halkbank ATM’lerinden isterlerse nakit para ile isterlerse hesaplarını kullanarak yapabilecekler. Ayrıca Halkbank internet şubesini ziyaret ederek veya 444 0 400 numaralı telefondan Halkbank telefon bankacılığı hizmetine ulaşarak karta transfer talimatı verilebilecekler.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu