.Güncel Bilgiler

Halkbank ATMde engelleri kaldırıyor mayıs 2011

Halkbank ATMde engelleri kaldırıyor mayıs 2011 haberi? Halkbank ATMde engelleri kaldırıyor mayıs 2011 nedir? Halkbank ATMde engelleri kaldırıyor mayıs 2011 hakkında detaylar aşağıdadı buyrun

Halkbank’ın Erişilebilir Bank24’ü Mecidiyeköy’de hizmete girdi

Halkbank ATM’de engelleri kaldırıyor

 

Halkbank engelli bireylerin, bankacılık işlemlerini ATM’den kolay ve güvenli şekilde yapabilmesini sağlayan Erişilebilir Bank24 projesini Mecidiyeköy’de başlattı. Engelliler Haftası’nda hizmete giren Erişilebilir Bank24, Halkbank müşterisi olsun veya olmasın tüm görme ve bedensel engellilere aynı anda 7/24 hizmet verebilen sektördeki ilk ATM’lerden biri olma özelliğine sahip. Halkbank Erişilebilir Bank24’ü tasarlarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSOM) ile engelli bireylerden oluşan bir çalışma grubundan kullanım ihtiyaçlarını belirlemeye yönelik destek aldı.

İSÖM Müdürü Aylin Çiftçi’nin de katıldığı Erişilebilir Bank24 açılışında Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru “Bankacılık hizmet ve uygulamalarımızın toplumun tüm kesimlerine hitap eden, kapsayıcı bir niteliğe sahip olmasını önemsiyoruz. Müşteri ilişkilerinde insanı ön plana alan bir yönetim anlayışına sahibiz. İşimizi ancak müşterilerimize sunduğumuz değerle geliştireceğimizi biliyoruz ve bu yönde davranıyoruz. Bu çerçevede projemizi önümüzdeki dönemde geliştirip yaygınlaştırarak bankacılık işlemlerinde engelli bireylerin önüne çıkan tüm zorlukları aşmayı hedefliyoruz” dedi.

Erişilebilir Bank24’te bedensel engelli bireyler ATM’den yapılabilen her türlü işlemi gerçekleştirebilecek. Görme engelli bireyler ise kendilerine ait ya da banka tarafından sağlanan kulaklık ve aktif ekranda yazıyı sese çeviren özel bir program sayesinde hesap bakiyesi sorgulama ve para çekme işlemlerini yapabilecekler.

Ülke genelinde 2 bin adet Bank24’le hizmet veren Halkbank, Erişilebilir Bank24’leri ülke genelinde yaygınlaştırarak engelli bireyler için erişilebilir hizmet ağını genişletmeyi hedefliyor. Halkbank, Erişilebilir Bank24’ü tasarlarken engelli bireylerin hizmet noktalarına ulaşımını kolaylaştırmak için standartlara uygun eğimli rampa, görme ve bedensel engelliler ile koltuk değneği olanlara göre kullanım yolu ve kabartma zemin kullanıyor.  

Ayrıntılı bilgi için www. halkbank.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu