Emeklilik ve Sigorta

Halk Bankası Kredi Hayat Sigortası

Halk Bankası Kredi Hayat Sigortası Nedir? Halk Bankası Kredi Hayat Sigortası nasıl başvurulur? Halk Bankası Kredi Hayat Sigortası hakkında ayrıntılı bigileri sitemize aktardık buyrun

Kredi Hayat Sigortası
Kredi hayat sigortası; kredi vadesi boyunca insanların sadece kendilerini değil yakınlarına karşı olan sorumluluklarını da güvence altına alan bir sigorta türüdür.
Sigortalı kişinin sigorta süresi içerisinde ecel veya kaza sonucu vefatı halinde menfaattarlarına, sigortaya girişte belirlenen teminat, tazminat olarak ödenir.
Sigorta Süresi
Kredi Hayat Sigortası kredi vadesi boyunca olmakla birlikte, takip eden yıllarda isteğe bağlı olarak her yıl yenilenir.
Kimler yararlanabilir?
Bankamızdan kredi kullanan 18 yaşını doldurmuş, 70 yaşını aşmamış ve hayati tehlike arzeden bir sağlık sorunu bulunmayan herkes bu sigorta kapsamına alınabilir.
Kredi Hayat Sigortası’nın Kapsadığı Teminatlar Nelerdir?
Ecel veya kaza sonucu vefat teminatlarını kapsar.
Sigorta Primi
Ödenecek prim yaş, cinsiyet ve kullandırılan kredi teminatlara göre belirlenmektedir.
Vergi avantajları nelerdir?
Ödediğiniz sigorta primlerini;
Ücretli iseniz, 193 sayılı gelir vergisi kanununun 63/3 maddesi gereğince ücretinizin %5’ini ve asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak şartı ile gelir vergisi matrahından indirilebilir.
Beyan tabi vergi mükellefi iseniz, aynı kanunun 89/1 maddesi gereğince beyan edilen gelirinizin %5’ini ve asgari ücretin yıllık tutarının aşmamak şartı ile gelir vergisi matrahından düşebilirsiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Bolu Halk Bankası Sanayi Şubesinin
  Müşteri no: 4745091 , Kredi hesap no:1233 0A000745 .Kredimi 19.07.2010 tarihinde çektim 30.12.2010 tarihinde kapattım .Bu kredi için benden tahsil edilen 3 yıllık hayat sigortamın hesabı kapattığım tarihten sonraki artan miktarı Şube çalışanlarınında gayretine rağmen bu tarihe kadar tarafıma iade edilmemiştir.Bu duyarsızlık tarafımı ziyadesiyle üzmüş, Şirketinize olan güvenimi sarsmıştır.En kısa zamanda Pirim iademin Bolu Sanayi Şubesi 1233 01101183 nolu hesabıma aktarılmasını arz ederim .

 2. Yazınızı ve dilekçenizi lütfen ilgili banka şubesine veriniz. Gerekli işlemi yapacaklarından emin olabilirsiniz.
  iyi günler.

 3. mer.babam halkbankasından kredi cekmişti vefat etti bir bucuk ay oldu hala bir haber gelmedi

 4. babam abdullah karacık kredisinin biran önce zile halkbank şubesine yatırılmasını rica ederim

 5. HALKBANKASI adana şubesinden benim ev sahibim babası kredi çekmiş 24 aylık .1 yıllık sigorta yapmışlar gerikalan 1 yılı sigorta yapmamışlar

  Kişi şimdi vefat etmiş banka tahsilat için çoçuklardan para istiyor orda kişiya bunun sigorta kapsamınca olması gerektiği konusunda net bilgi verseydi, magdur olmazlardı diye düşünüyorum.
  konu hakkında dönüş yapılması konusunda yardım beklemekteyim.
  Dönüş yapılacak kişi damadı İSMET bey cep 505 512 15 71
  lütfen cep tlf arayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu