.Güncel Bilgiler

Halk Bankası Faiz indirdi

halkbankHalkbankası Faiz indirimlerine bir yenisini daha ekledi. Esnaf ve sanatkarlara kullandırdığı kredinin faiz oranını yüzde 8’e indirdi. Ayrıntılar için buyrun;

Halkbank’tan yapılan açıklamada, bugünden geçerli olmak üzere, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle, esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerin faiz oranının yüzde 8’e indirildiği bildirildi.

Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Şahap Kavcıoğlu da konuya ilişkin değerlendirmesinde, bankanın Mayıs ayında esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredinin faiz oranını yüzde 9’a indirdiğini ve böylece ilk defa esnafa kullandırılan kredinin faiz oranının tek haneye düştüğünü belirterek, “Şimdi de ekonomik konjonktürde yaşanan olumlu sinyalleri dikkate alarak, faiz oranlarında yeni bir indirime gidiyoruz. Bu yeni indirimle birlikte, esnaf ve sanatkarlara olan desteğimizi daha da genişleteceğiz. ESKKK’larla işbirliği içinde esnafımız için gerekli finansal kaynağı çok düşük faiz oranıyla sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu