Halk Bankası Bireysel Faizleri indirdi

halkbankHalkbank bireysel kredilerde faiz indirimi yapıtığını duyurdu. Ayrıntılar için buyrun;

Halkbank konut kredisi faiz oranlarını 120 ay vade için yüzde 1’in altına indirdi. 36 ay vadede yüzde 0,80’lerden başlayan faiz oranları belirlenirken komisyon oranlarında da indirime gidildi.

Halkbank, konut kredisi aylık faiz oranını, 36 ay vadede yüzde 0,95’ten yüzde 0,88’e; 37–60 ay arası vadede yüzde 0,99’dan yüzde 0,92’ye; 61–120 ay arası vadede yüzde 1,07’den yüzde 0,95’e düşürdü. Kamu çalışanları ile maaşlarını Halkbank aracılığıyla alanlara özel Bordro 24 Transfer Konut Kredisi ürününün aylık faiz oranı ise 144 ay vade için yüzde 1,08’den yüzde 0,99’a düştü. Kredinin komisyon oranı da 0 olarak belirlendi.

Krizden çıkışta bankaların izlediği stratejilerin önemli olduğunu, Halkbank’ın, izlediği kredi politikası ile rakiplerinin önemli bir kısmından ayrıştığını belirten Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, faiz ve komisyon indirimi ile ilgili olarak şunları ifade etti:

“Uzunca bir süredir izlediğimiz kredi politikalarını, geleceğe güvenle bakış üzerine dayandırıyoruz. Merkez Bankası’nın son Para Politikası Kurulu Kararı’nda duyurduğu yarım puanlık indirim, her ne kadar faiz indirim hızında bir yavaşlamaya ve inilen seviyelerde bir süre kalınacağına ilişkin ip uçları verse de Merkez Bankası’nın para politikası, tüketici güven endeksindeki trend, orta ve uzun vadeli faiz oranlarındaki beklentimiz, son bir kaç aydır konut kredilerine talepteki artış hızı, izlediğimiz kredi politikasını devam ettirmemizi mümkün kıldı. Böylece 120 ay vade için konut kredisi faiz oranını, yüzde 1’in altında belirledik. Bu düzenleme ile konut piyasasındaki mevcut canlanmaya destek olduğumuzu düşünüyoruz. Merkez Bankası faiz politikası paralelinde bundan sonraki faiz indirimlerinin çok sınırlı kalacağını düşünüyor, bu seviyelerin talebi daha da hareketlendirmesini bekliyoruz.”

Halkbank, konut kredilerinde gerçekleştirdiği indirime paralel olarak, tüketici kredilerinde de faiz ve komisyon indirimine gitti. Gülen Emekli Kredisi’nin aylık faiz oranı 48 ay vadede yüzde 1,37’den yüzde 1,32’ye çekildi. Kamu çalışanları ile maaşlarını Halkbank aracılığıyla alanların kullanabildiği Bordro 24 Transfer Tüketici Kredisi aylık faiz oranı ise 60 ay vade için komisyonsuz ve ücretsiz yüzde 1,34 olarak belirlendi.

Konu ile Alakalı Popüler Aramalarhalk bankas, kefilsiz banka kredılerı, halk bankası tüketici kredisi faiz oranlarını indirdi, halk bankası konut kredisi faiz oranları, halk bankası bıreysel kredı