.Güncel Bilgiler

Halk Bankası Avrupa Komisyonu destekli AYB kredisi yolda 29 Temmuz 2010

Halk Bankası Avrupa Komisyonu destekli AYB kredisi yolda 29 Temmuz 2010 hakkında ayrıntılı bilgiler aşağıda yayınlanmıştır buyrun detaylar için başlığa tıklamanız yeterli

KOBİ’lere yönelik kredileri çeşitlendirmek, düşük faiz ve uzun vade seçenekleri sunabilmek için uluslararası finans kuruluşlarıyla işbirliklerine çok önem verdiklerini belirten Aydın, “Mayıs ayında yaptığımız 150 milyon Euro’luk anlaşmayla birlikte Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ile 2001’den beri imzaladığımız kredi protokollerinin sayısını altıya, sağladığımız toplam kaynağı 540 milyon Euro’ya çıkardık. Şimdiye kadar bu kaynaktan 1000 KOBİ’ye kredi kullandırdık. Önümüzdeki günlerde AYB ile Avrupa Komisyonu’nun da desteklediği yeni bir işbirliğine gidip bir ilke imza atacağız” dedi.

Halkbank’ın uzun bir aradan sonra sendikasyon piyasasında yer aldığını ve bunun banka için son derece önem taşıyan bir anlaşma olduğunu da sözlerine ekleyen Aydın şunları ifade etti:

 12 ülkeden 27 bankanın katıldığı konsorsiyumla imzaladığımız 570 milyon USD tutarındaki sendikasyon kredisi ile reel sektöre çok yönlü destek vermeyi ve dış ticarette de çok aktif olmayı hedefliyoruz. Ülkemiz dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri arasına girerken Bankamız da sektörel başarısıyla uluslararası platformlardaki itibarını güçlendiriyor. Uzun bir aradan sonra uluslararası piyasalardan sağlanan bu kredi, Halkbank’ın güçlü muhabir banka ilişkilerinin ve uluslararası güvenilirliğinin önemli bir göstergesidir.”

“KOBİ’ler hobimiz değil işimiz”

KOBİ’lere verdikleri desteği her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de artıracaklarını ve KOBİ’lerin bankası olmanın sorumluluğunu her dönem en iyi şekilde taşıyacaklarını belirten Aydın, “KOBİ’ler hobimiz değil işimiz” dedi.

Uluslararası finans kuruluşlarının yanı sıra iş ve meslek örgütleri, kamu kurumlarıyla işbirliklerine de devam ettiklerini ifade eden Aydın sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Üreten Türkiye’ye ulaşabileceğimiz her platformu değerlendiriyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odaları ile işbirliğine bu yıl da aralıksız devam ediyoruz. Halkbank – TOBB Destek Kredisi’ni Nisan ayında Birlik üyelerine son derece uygun koşullarla kullandırmaya başladık. Bölgesel kalkınma ajanslarıyla işbirliğine giden ilk banka olarak yılın ilk yarısında yedi ajansla masaya oturduk ve hibe fonlarından yararlanmaya hak kazanan KOBİ’lere eş finansman imkanı sağladık.”

“Yılın ilkyarısında 1700 kişi Halkbank ailesine katıldı”

Aydın, yılın ilk altı ayında şubeleşme ve istihdamda gelinen nokta için ise “Bilançomuzdaki olumlu verilere şubeleşme ve yeni istihdam yaratma konusundaki başarılarımızı eklemek de bizi ayrıca gururlandırıyor. Yılın ilkyarısında 20 yeni şubeyi hizmete sokarken aynı süre zarfında 1700 kişiyi Halkbank ailesine kattık. Yılsonuna kadar bu yıl açılan yeni şube sayımızı 60’a çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu