.Güncel Bilgiler

Garanti İnternet Şubesi, Global Finance Ödüllerinde yine Türkiye’nin en iyisi seçildi

!

Garanti Bankası, geçtiğimiz yıl yenilenen internet şubesiyle, dünyanın en saygın iş ve finans dergilerinden Global Finance tarafından gerçekleştirilen “Avrupa’nın En İyi İnternet Bankaları” değerlendirmesinde, 9. kez Türkiye’nin En İyi Bankası seçildi. Banka, ayrıca En İyi Mevduat, Kredi ve Yatırım Seçeneği Sunan İnternet Bankası ve En İyi Bütünleşik Bireysel Site ödülleriyle, Avrupa çapında iki birincilik de kazandı.

Garanti İnternet Şubesi, 2.2 milyon aktif kullanıcı, günlük ortalama 750 bin kullanım, kurumsal bankacılıkta aylık ortalama 16 milyon, bireysel bankacılıkta 44 milyona ulaşan işlem sayısıyla, internet bankacılığındaki büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Garanti Bankası, Türkiye Bankalar Birliği 2012 1. Çeyrek verilerine göre, müşteri sayısında %24, finansal işlemlerde %29, ödemelerde ise %56 pazar payına sahip bulunuyor.

Yayın hayatına 1987’de başlayan Global Finance, bugün 163 ülkede 50.000’i aşkın okuyucuya ulaşıyor. Dünyanın en saygın iş ve finans dergileri arasında yer alan Global Finance, global şirketlerin ve finansal kurumların üst düzey yöneticilerine hitap ediyor. Ayrıca dergi, dünyada profesyonel olarak yönetilen tüm varlıkların %80’den fazlasını kontrol eden ve önde gelen 8.000 portföy yöneticisinin önemli bir bölümü tarafından okunuyor.

Garanti Bankası, 2000 – 2007 yılları arasında 7 yıl üst üste “Türkiye’nin En İyi İnternet Bankası” seçildi. Garanti Bankası’nın ana ve alt kategorilerde, bugüne kadar 20’ye yakın ödülü bulunuyor. Bankaların online hizmetlerinin strateji, kullanım oranı, büyüme hızı, ürün çeşitliliği, özel avantajlar, güvenlik, tasarım ve kullanım kolaylığı kriterlerine göre değerlendirildiği ödüller; 11 yıldır Global Finance Ödülleri kapsamında veriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu