Yatırım Ürünleri

Garanti Bankası Net Hesap

Garanti Bankası Net Hesap nedir? Garanti Bankası Net Hesap hakkında ayrıntılar aşağıdadır.

Vade sonundaki net kazancınızı en baştan söylüyoruz, böylece hesapladığınız vadede ne kadar birikiminiz olacağını önceden biliyorsunuz. Net Hesap ile birikim yapmak isteyenlere gelirlerine, birikim kabiliyetlerine ve alışkanlıklarına göre farklı açılış ve düzenli ödeme tutarları doğrultusunda farklı getiri imkanları sunuyoruz.

Üstelik artık birikim yaparken, ihtiyaç duyduğunuzda hesabınıza ulaşabilirsiniz. Vade içinde para çekebilir, para ekleyebilir ve bunları yaparken para kazanmaya devam edersiniz.

Net Hesap açma işlemini İnternet Şubesi Hesaplar ve Ürünler menüsü Hesap Açılışı adımı Net Hesap seçeneğinden yapabilirsiniz.

Hemen İnternet/Cep Şubesi şifrenizi almak ister misiniz?

Henüz Garanti’de hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti şubesine uğramanız yeterli.

 

Net Hesap seçenekleriniz:

 

  Açılış Tutarı Düzenli Ödeme Düzenli Ödeme Süresi Hedef Birikim Getiri Toplam Birikim
1 Yok 300 TL 24 ay 7.200 TL 500 TL 7.700 TL
2 Yok 100 TL 18 ay 1.800 TL 100 TL 1.900 TL
3 Yok 150 TL 24 ay 3.600 TL 250 TL 3.850 TL
4 4.500 TL 500 TL 18 ay 13.500 TL 1.000 TL 14.500 TL

Hesap Açılış Tutarı: Hesap için belirlenen açılış tutarıdır.

Vade: Günlüktür. Hesap kapatılmadığı sürece her gün otomatik temdit eder.

Valör: Yoktur. Açılış tarihi itibarıyla bakiye üzerinden günlük faiz geliri sağlanır.

Faiz Oranı:

 • Günlük Faiz: Hesap açılışında, seçilen hesap için geçerli olan faiz oranı birikim süresi boyunca sabitlenir. Bu süre boyunca hesap, sabitlenen oranla günlük olarak otomatik temdit eder.
 • Ek Faiz ve Kazanma Koşulu: Hesap açılışında, seçilen hesap için geçerli ek faiz oranı sabitlenir. Birikim dönemi sonunda, hedeflenen birikim tutarına ulaşılmış ise ek faiz hesaba tahakkuk ettirilir.

Düzenli Ödeme:
Düzenli ödeme tutarları her hesap için farklıdır. Hesaplar için tanımlı aylık ödeme tutarları alt limitlerdir, bu tutarların üzerinde ödeme emri verilebilir.

Düzenli ödemeler, seçilecek vadesiz TL hesabınızdan ya da kredi kartınızdan aylık olarak tahsil edilir. İlgili tarihte hesabınızda yeterli bakiye yoksa, kısmi tahsilat yapılır. Kısmi tahsilat alt limiti 50 TL’dir. Kredi kartından kısmi tahsilat yapılamamaktadır.

Para Yatırma, Çekme: İstenildiği zaman hesaba para yatırılabilir veya hesaptan para çekilebilir. Hesaba para yatırma alt limiti 50 TL’dir.

Birikim Süresi: 1. hesap için 24 ay, diğer hesaplar için 12 ay düzenli ödeme süresi vardır. Tanımlanan ilk düzenli ödeme tarihine düzenli ödeme süresi eklenerek birikim bitiş tarihi bulunur.

Net Getiri: Günlük faiz ve ek faiz getirileri toplamıdır. Hesap net getirisi, hesap açılışında belirlenen açılış ve düzenli ödeme tutarı, düzenli ödeme günü ve ilk düzenli ödeme tarihine göre, hesap için belirlenmiş net getiriden farklılaşabilir. Ek olarak, aşağıdaki durumlarda da net getiri değişebilecektir:

 • Birikim süresinde hesaptan para çekilirse, hesap net getirisi azalır.
 • Belirlenen aylık düzenli ödemeler atlanır veya eksik gerçekleşirse, hesap net getirisi azalır.
 • Düzenli ödeme tarih ve tutarları haricinde hesaba para yatırılırsa, hesap net getirisi değişir.

Hesap Kapama: Ürün, hesaptaki tüm tutar çekilmedikçe veya kapatılmadığı sürece günlük temdit eder. Hesaptan kısmi para çekimi olduğunda ya da para yatırıldığında hesap kapanmaz.
Vade Sonu: Birikim süresini dolduran hesaplar kapanmaz, günlük faiz ile değerlenmeye devam eder. Vadesi dolan hesaplarda vade sonu tarihinden itibaren ek faiz getirisi elde edilmez.

 

Örnek Hesap (Hesap 1):

 • Açılış Tarihi: 01.01.2012
 • Açılış Tutarı: yok
 • Düzenli Ödeme Tutarı: 300 TL
 • Düzenli Ödeme Başlangıç Tarihi: 01.02.2012 (açılış tarihi + bir ay)
 • Hesap Süresi Sonu: 01.02.2013 tarihine kadar ürün günlük olarak değerlenir. 01.02.2013 tarihinde, ek faiz tahakkuk kararı için hesaptaki toplam hedef birikim tutarının en az açılış tutarı ile düzenli ödemeler toplamı kadar olması kontrol edilir.
 • Hedef Birikim Tutarı: ( 300 * 24) = 7200 TL. Ek faiz tahakkuku ile beraber, 7700 TL toplam birikime ulaşılır.
 • Hesap Net Getiri: 500 TL
 • Toplam Birikim: 7700 TL

Net getiri farklılaşması: Müşteri birikim süresi boyunca hesaptan para çekmiş, açılış ve düzenli ödeme tarih ve tutarları haricinde para yatırmış, düzenli ödemelerini aksatmış/eksik yatırmış, peşinatlı hesaplarda ilk düzenli ödeme tarihini peşinat tarihinden 30 gün sonra olacak şekilde belirlememiş ise, belirtilen net getiriden farklı bir getiri elde edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu