.Güncel Bilgiler

Garanti Bankası Net Hesap

Garanti Bankası Net Hesap 2014 Türkiyede biriktirmek ilk kez bu kadar net

 

Vade sonundaki net kazancınızı en baştan söylüyoruz, böylece hesapladığınız vadede ne kadar birikiminiz olacağını önceden biliyorsunuz. Net Hesap ile birikim yapmak isteyenlere gelirlerine, birikim kabiliyetlerine ve alışkanlıklarına göre farklı açılış ve düzenli ödeme tutarları doğrultusunda farklı getiri imkanları sunuyoruz.

Üstelik artık birikim yaparken, ihtiyaç duyduğunuzda hesabınıza ulaşabilirsiniz.  Vade içinde para çekebilir, para ekleyebilir ve bunları yaparken para kazanmaya devam edersiniz.

Net Hesap açma işlemini İnternet Şubesi Hesaplar ve Ürünler menüsü Hesap Açılışı adımı Net Hesap seçeneğinden yapabilirsiniz.

Hemen İnternet/Cep Şubesi parolanızı almak ister misiniz?

Henüz Garanti’de hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti şubesine uğramanız yeterli.

 

ÖZELLİKLER

 

 

NET Hesap’ın benzersiz özellikleriyle kolayca biriktirebilir, bu birikimlerinizle hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kullandıkça NET Hesabı çok seveceksiniz. Peki, bu benzersiz özellikler neler mi?

 • İster kredi kartınızdan ister hesabınızdan birikim yapabilirsiniz.

Hesabınızda para var mı diye kontrol etmek zorunda kalmayın. Dilerseniz kredi kartınızı bir birikim aracına dönüştürebilirsiniz. Aylık NET Hesap birikimleriniz için ödeme aracı olarak kredi kartını seçerseniz bakiye takibi derdi olmadan ve aksatmadan biriktirebilirsiniz. Üstelik bu işlem için hiçbir komisyon ödemezsiniz.

 • Birikimlerinizden elde edeceğiniz NET getiriyi en baştan bilirsiniz.

Aylık birikim tutarınızı kendiniz belirler ve bu birikimlerinizden ne kadar getiri elde edeceğinizi NET olarak en baştan bilirsiniz. Dilediğiniz zaman hesap detaylarına ulaşarak ne kadar biriktirdiğinizi ve güncel NET getirinizi kolayca görebilirsiniz.

 • NET Hesap akıllı bir kumbara gibidir, dilediğiniz zaman para ekleyebilirsiniz.

NET hesap tıpkı bir kumbara gibidir, hesabınıza dilediğiniz zaman ekstra para ekleyebilirsiniz. Üstelik eklediğiniz tutar üzerinden fazladan NET getiri elde edersiniz.

 • İstediğiniz zaman birikmiş getirisiyle birlikte paranızı çekebilirsiniz.

Acil nakit paraya ihtiyacınız olursa dilediğiniz zaman NET Hesap’taki paranızı o güne kadar biriken getirisiyle birlikte hiçbir kesinti olmadan çekebilirsiniz.

 • Düzenli birikim tutarınızı güncel ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.

Düzenli ödeme tutarınızı 5 katına kadar artırabilirsiniz, böylelikle NET getiriniz de artar. Eğer seçtiğiniz pakette birikimde zorlanırsanız size sunduğumuz farklı paketler arasından hemen daha düşük tutarlı yeni bir paket açmanızı öneririz, böylece, daha küçük tutarlarda da olsa biriktirmeye devam edebilirsiniz.

 • Birikimlerinizi kolayca takip edersiniz, sizi biriktirmek için teşvik ederiz.

NET Hesapla birikim planınız boyunca hesapla ilgili tüm bilgilere Şubelerimizin yanı sıra İnternet Şubesi ve 444 0 333 Alo Garanti’den dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra birikimlerinizin aksaması ya da kısmi gerçekleşmesi durumlarında da bilgi veririz, böylelikle hemen birikimlerinizi tamamlayıp planınıza aksatmadan devam edebilirsiniz. Ayrıca belirli aralıklarla e-posta ve SMS atarak birikimlerinizin durumunu sizinle paylaşırız. Bu bilgilendirmelerin hepsi ücretsizdir, sizin tek yapmanız gerek iletişim bilgilerinizi güncellemek.

 • Planınız sona erince NET Hesapla birikime yeniden başlayabilirsiniz.

Birikim süresi sonunda size e-posta ve SMS ile bilgi veririz, ne kadar biriktirdiğinizi ve ne kadar NET getiri elde ettiğinizi söyleriz.  Birikim süresi geçse bile hesabınızı kapatmadığınız sürece birikimleriniz hesabınızda değerlenmeye devam eder. Yeniden düzenli birikim yapmaya başlamak için, yeni NET Hesap seçeneklerimizden size uygun olanı seçip kolayca yeni NET Hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Hesaplar

Net Hesap seçenekleriniz:

 

Aylık Birikim(TL) Birikim Süresi (ay) Hedef Birikim (TL) Net Getiri (TL) Toplam Birikim (TL)
1 100 18 1.800 125 1.925
2 125 24 3.000 250 3.250
3 250 24 6.000 500 6.500
4 500 24 12.000 1.000 13.000
5* 1.000 18 20.500 1.500 22.000

* Hesap 5’in hesap açılış tutarı 2.500 TL’dir.

Hesap Açılış Tutarı: Hesap için belirlenen açılış tutarıdır.

Vade: Günlüktür. Hesap kapatılmadığı sürece her gün otomatik temdit eder.

Valör: Yoktur. Açılış tarihi itibarıyla bakiye üzerinden günlük faiz geliri sağlanır.

Faiz Oranı:

 • Günlük Faiz: Hesap açılışında, seçilen hesap için geçerli olan faiz oranı birikim süresi boyunca sabitlenir. Bu süre boyunca hesap, sabitlenen oranla günlük olarak otomatik temdit eder.
 • Ek Faiz ve Kazanma Koşulu: Hesap açılışında, seçilen hesap için geçerli ek faiz oranı sabitlenir. Birikim dönemi sonunda, hedeflenen birikim tutarına ulaşılmış ise ek faiz hesaba tahakkuk ettirilir.

Düzenli Ödeme:
Düzenli ödeme tutarları her hesap için farklıdır. Hesaplar için tanımlı aylık ödeme tutarları alt limitlerdir, bu tutarların üzerinde ödeme emri verilebilir.

Düzenli ödemeler, seçilecek vadesiz TL hesabınızdan ya da kredi kartınızdan aylık olarak tahsil edilir. İlgili tarihte hesabınızda yeterli bakiye yoksa, kısmi tahsilat yapılır. Kısmi tahsilat alt limiti 50 TL’dir. Kredi kartından kısmi tahsilat yapılamamaktadır.

Para Yatırma, Çekme: İstenildiği zaman hesaba para yatırılabilir veya hesaptan para çekilebilir.

Birikim Süresi: Tanımlanan ilk düzenli ödeme tarihine düzenli ödeme süresi eklenerek birikim bitiş tarihi bulunur.

Net Getiri: Günlük faiz ve ek faiz getirileri toplamıdır. Hesap net getirisi, hesap açılışında belirlenen açılış ve düzenli ödeme tutarı, düzenli ödeme günü ve ilk düzenli ödeme tarihine göre, hesap için belirlenmiş net getiriden farklılaşabilir. Ek olarak, aşağıdaki durumlarda da net getiri değişebilecektir:

 • Birikim süresinde hesaptan para çekilirse, hesap net getirisi azalır.
 • Belirlenen aylık düzenli ödemeler atlanır veya eksik gerçekleşirse, hesap net getirisi azalır.
 • Düzenli ödeme tarih ve tutarları haricinde hesaba para yatırılırsa, hesap net getirisi değişir.

Hesap Kapama: Ürün, hesaptaki tüm tutar çekilmedikçe veya kapatılmadığı sürece günlük temdit eder. Hesaptan kısmi para çekimi olduğunda ya da para yatırıldığında hesap kapanmaz.
Vade Sonu: Birikim süresini dolduran hesaplar kapanmaz, günlük faiz ile değerlenmeye devam eder. Vadesi dolan hesaplarda vade sonu tarihinden itibaren ek faiz getirisi elde edilmez.

 

Örnek Hesap (Hesap 4):

 • Açılış Tarihi: 01.01.2012
 • Açılış Tutarı: yok
 • Düzenli Ödeme Tutarı: 500 TL
 • Düzenli Ödeme Başlangıç Tarihi: 01.02.2012 (açılış tarihi + bir ay)
 • Hesap Süresi Sonu: 01.02.2013 tarihine kadar ürün günlük olarak değerlenir. 01.02.2013 tarihinde, ek faiz tahakkuk kararı için hesaptaki toplam hedef birikim tutarının en az açılış tutarı ile düzenli ödemeler toplamı kadar olması kontrol edilir.
 • Hedef Birikim Tutarı: ( 500 * 24) = 12.000 TL. Ek faiz tahakkuku ile beraber, 13.000 TL toplam birikime ulaşılır.
 • Hesap Net Getiri: 1000 TL
 • Toplam Birikim: 13.000 TL

Net getiri farklılaşması: Müşteri birikim süresi boyunca hesaptan para çekmiş, açılış ve düzenli ödeme tarih ve tutarları haricinde para yatırmış, düzenli ödemelerini aksatmış/eksik yatırmış, peşinatlı hesaplarda ilk düzenli ödeme tarihini peşinat tarihinden 30 gün sonra olacak şekilde belirlememiş ise, belirtilen net getiriden farklı bir getiri elde edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu