.Güncel Bilgiler

Garanti Bankası Cep Şifrematik

Garanti Bankası Cep Şifrematik ile güvenli bankacılık sizleri bekliyor,garanti bankasının güvenlik araçlarından biri olan cep şifrematik hakkında ayrıntılar aşağıdadır buyrun

 

Tek Kullanımlık şifrelerinizi cebinizde taşımanızı sağlayan Cep Şifrematik’i güvenle kullanabilirsiniz.

Cep Şifrematik’inizi İnternet Şubesi Tanımlamalar menüsü Şifrematik İşlemleri adımı“Cep Şifrematik” seçeneğinden ve Cep Şubesi ana sayfasındaki “Cep Şifrematik için tıklayınız.” yönlendirmesi üzerinden de talep edebilirsiniz. iPhone’a özel Cep Şifrematik’i İnternet Şubesi’nden talep edebileceğiniz gibi AppStore’dan da indirebilirsiniz.

Cep Şifrematik İnternet/Cep Şubesi girişlerinizde ekstra güvenlik sağlarken menüsünde yer alan “Cep Şubesi” adımı ile Cep Şubesi’ne girişlerinizde hız ve kolaylık sağlar.

Talep:

 • İnternet Şubesi Tanımlamalar menüsü, Şifrematik İşlemleri adımı “iPhone Cep Şifrematik” seçeneğinden cep telefonu numaranızı seçin ve Devam’a basın. 
 • Bir sonraki ekranda Cep Şifrematik’in aktivasyonu sırasında gerekecek Aktivasyon Şifresi hakkında açıklama yer alır. Bu açıklamayı not edin.
 • Cep Şifrematik’i indirebileceğiniz cep telefonunuza SMS ile gönderilir. İlgili linke tıklayarak Cep Şifrematik uygulamasını diğer tüm uygulamalar gibi telefonunuza indirebilirsiniz.

Daha önce İnternet Şubesi’ne sadece Mobil İmza ile giriş yapmak için tanımlama yaptıysanız, Cep Şifrematik aktivasyonu sırasında size sorulacak olan “Aktivasyon Şifresi” bilgisi İnternet Şubesi’nden Cep Şifrematik talebiniz sırasında size özel olarak üretilecektir.

Aktivasyon:

 • Kurulum tamamlandıktan sonra Cep Şifrematik uygulamasını açtığınızda Aktivasyon süreci başlar. Aktivasyon telefonunuz üzerinde gerçekleşir, İnternet Şubesi’ne girilmesi gerekmez.
 • İlk önce uygulamanın her açılışında size sorulacak olan 6 haneli sayısal bir PIN kodunu 2 kez girerek belirlemeniz istenir.
 • Sonraki ekranda “Müşteri numarası” sahasına İnternet Şubesi’ne girişinizde her zaman kullandığınız Müşteri Numaranızı ve “Aktivasyon Şifresi” sahasına ise yine İnternet Şubesi’ne her girişte kullandığınız, sadece sayılardan oluşan “Şifrenizi” girin ve Devam’a basın. Eğer İnternet Şubesi’ne girişlerinizde Şifrematik cihazı kullanıyorsanız Şifrematik ile bir şifre üreterek bu sahaya giriş yapmanız gerekir. Eğer Mobil imza kullanıyorsanız İnternet Şubesi talep işlemi sırasında size özel bir Aktivasyon Şifresi verilmiştir. Aktivasyon Şifrenizi ayrıca Alo Garanti 3-2-3 ya da aktivasyon şifresi alma adımından da alabilirsiniz.
 • Aktivasyon Şifrenizi girip Devam’a bastığınızda Aktivasyon tamamlanacaktır.

Eğer Cep Telefonunuz ile kablosuz ağlar ( Wi-Fi) üzerinden internete bağlanıyorsanız Cep Şifrematik aktivasyon işleminin başında otomatik olarak bir SMS (kısa mesaj) oluşturacak ve sizden bunu göndermenizi isteyecektir. Lütfen SMS’i gönderdikten sonra Cep Şifrematik uygulamasını bütünüyle kapatın ve tekrar açarak aktivasyon işlemine devam edin.

İnternet/Cep Şubesi’ne İlk Giriş ve Kayıt İşlemleri

 • Cep Şifrematik uygulamasını çalıştırdığınızda PIN kodunuz sorulur. PIN kodunuzu girip Devam’a basın ve menüden “Şifre üretme” seçeneğine tıklayın.
 • Ekranda göreceğiniz 6 haneli değeri, İnternet Şubesi giriş ekranında Müşteri Numaranız ve Parolanızı girip Güvenlik Resminizi onayladıktan sonra gelecek olan Şifre sahasına girin.
 • İnternet Şubesi’ne girişinizden sonra ekrana gelecek bir uyarı ile kayıt işlemleriniz başlayacaktır. 
 • Kayıt işlemlerinde, Alo Garanti ve Paramatiklerden Kartsız Para çekme işlemlerinde de Cep Şifrematik’i kullanmak istiyorsanız ilgili seçenekleri işaretleyin. Ve bir sonraki sayfadaki uyarıyı okuyarak işleminizi onaylayın.

Senkronizasyon ( Zaman eşitleme ):

 • Herhangi bir sebeple Cep telefonunuzun saatini değiştirdiyseniz Cep Şifrematik’in ürettiği şifrelerin geçerliliğini koruması için Ayarlar menüsünden Senkronizasyon işlemini seçmelisiniz. Bu sayede Cep Şifrematik’iniz gerekli ayarları  birkaç saniyede tamamlayacaktır.
 • Özellikle Yurt dışı seyahatlerinizde cep telefonunuzun saati otomatik olarak değişebilmektedir. Böyle bir durumda mutlaka Senkronizasyon işlemini yapmalısınız

Yedek Şifre:

Yedek Şifre özelliği sayesinde Cep Şifrematik’iniz yanınızda olmadığı zamanlarda bile İnternet Şubesi girişleriniz için bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza şifre talep edebilirsiniz.

 

Paramatik’ten Kartsız Para çekme:

Cep Şifrematik’iniz ile şifre üreterek Paramatiklerdeki kartsız işlemler menüsünden hesabınıza bağlanarak anında para çekebilirsiniz.

Cep Şubesi’ne Hızlı Giriş:

Cep Şifrematik menüsünden sadece müşteri numaranızı ve parolanızı girdikten sonra Cep Şubesi’ne anında bağlanarak tüm bankacılık işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. üstelik Cep Şubesi’nde bağlantı da ücretsiz!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu