.Güncel Bilgiler

Fortis Yatırımcı Profiliniz

Fortis Yatırımcı Profilinizi szlere tanıtıyoruz buyrun ;Bizim için varlıklarınız, sorumlu risk yönetimi ve büyümeye odaklı iyi planlanmış bir stratejiyi hak eder. Malvarlığı yönetimi ile ilgili stratejik kararları, hedeflediğiniz getiri, risk toleransınız ve yatırıma bakış açınız belirleyecektir.

Yatırım stratejinizi belirlerken, kısa ve uzun vadeli finansman ihtiyaçlarınızı göz önünde tutmalısınız. Borçlarınızı uygun olarak yapılandırarak, nakit akışınızı düzenleyebilir ve yatırımlarınızı kazanca dönüştürebilirsiniz .

Müşteri Temsilcinizle birlikte portföyünüzdeki olası değişikliklerin etkilerini ve finansman ihtiyaçlarınızı (konut kredisi vs.) saptayarak uygun borç yapılandırmasına karar verebilirsiniz.

Fortis Özel Bankacılık risk ve kazanç dengesini kurmak konusunda ve size kısa ve uzun vadeli finansman ihtiyaçlarınız konusunda yardımcı olur.

Risk ve kazanç dengesini kurmak

Yatırım araçlarınızın dağılımı, beklentilerinize, yatırımcı profilinize, yasal uygulamalara, ekonomik gelişmelere ve risk toleransınıza bağlıdır.

Risk ve kazanç arasında yakın bir bağ vardır. Beklenen kazancın artırılması oluşacak riskleri ne kadar göze alabileceğinize bağlıdır. Risk ve kazanç beklentileriniz için net bir tablo oluşturarak size uygun yatırım stratejisini birlikte geliştirebiliriz.

Bunun için, öncelikle bazı soruların yanıtlanması gerekecektir:

Mal varlığınızın ne kadarını yatırımlarınız için kullanmaya hazırsınız?
Nakde ihtiyacınız olacak mı? Olacak ise ne zaman ve ne kadara ihtiyacınız olacak?
Yatırımcı olarak deneyiminizi nasıl değerlendirirsiniz?
Sermayenizin ne kadarlık bir bölümünün kaybı sizce kabul edebilir?

İhtiyaçlarınız ve hedefleriniz size sunacağımız hizmetin temel taşlarıdır. Birlikte bunların üzerine kişisel varlık ve yatırım planlarınızı inşa edebiliriz.
Müşterilerimizin yatırım ihtiyaçlarını sağlıklı tespit edebilmek için yatırımcı profillerinin belirlenmesi bizim için özel bir önem taşır. Yatırımcı profilinize uygun olarak tüm yatırım araçları değerlendirilerek en uygun yatırım portföyü belirlenir.
İhtiyaçlarınız ve yatırımcı profilinizin tespit edilmesi sonrası size uygun yatırım portföyünün oluşturulması süreci başlar.
Yatırım portföyleri, mevduat, hisse senedi ve bonolar gibi geleneksel yatırım araçları içermekle beraber yapılandırılmış ürünler, türev ürünler ve diğer alternatif yatırım araçlarını da portföyünüzde bulundurmanızı öneririz.
Portföyünüzde yatırım fonları gibi alternatif yatırım araçlarını kullanarak, hisse senedi ve sabit getirili yatırım araçlarına göre uzun vadede getirinizi artırırken aynı zamanda da portföyünüzün toplam riskini düşürmek mümkündür.
Göz önünde bulundurulan diğer unsurlar; bölge ve para birimi çeşitlendirmesi ile doğru vade politikasıdır.
Size en uygun yönetim hizmetlerine karar verin

Yatırımlarınızı kendiniz yönetmeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda, Fortis Yatırım aracılığıyla alım satım işlemlerinize yardımcı oluruz
Dilerseniz Fortis Portföy aracılığıyla size aşağıda açıklanan Portföy Yönetimi gibi geniş ve kapsamlı hizmetler de sunabiliriz

Kararınızı verirken, çok yönlü uzmanlık ve yenilikçi çözümlerden kazanç sağlayabilirsiniz.

Fortis Özel Bankacılık, size her türlü kısa ve uzun vadeli finansman ihtiyaçlarınız konusunda yardımcı olur.

Fortis, mevcut portföyünüzde kaldıraç etkisi oluşturmak amacıyla düşündüğünüz hisse senedi veya diğer yatırım araçlarının alımı için de gerekli olan kredi imkanını sunar.

Bireylere orta ve uzun vadeli krediler ve avantajlar sunuyoruz. Yeni bir mülk sahibi olmayı planladığınızda veya sanat koleksiyonuna yatırım yapmak istediğinizde finansman sağlamak konusunda ihtiyaçlarınıza göre teklif sunabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu