.Güncel Bilgiler

Fortis Nakdi Krediler

Fortis Nakdi Krediler nedir kredi nasl alınır? bu soruların cevaplarını araştırdık ve sitemiz internetbankasi.org de yayınladık buyrun Fortis, işletmenizin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı kısa ve uzun vadeli, döviz veya TL size en uygun koşullu krediler ile hizmetinizdedir.

Spot Kredi

Spot kredi, kredi tutarı, vadesi ve faizi kullanım aşamasında belirlenen ve vade sonuna kadar sabitlenen kredi türüdür. Bu özelliği ile spot kredi, piyasalardaki faiz dalgalanmalarının etkilerinden sizi koruyacaktır. Vadesinden önce kısmen ya da tamamen geri ödeme yapılamayan spot kredinin anapara ve faizi vade sonlarında tahsil edilir. Kredinin vadesini haftalık, aylık ve hatta günlük olarak tespit edebilmeniz ve vade sonunda ödenecek olan faiz tutarının belli olması sebebi ile nakit yönetiminde kolaylık sağlar.

Erken Kapama Opsiyonlu Spot Kredi

Erken Kapama Opsiyonlu Spot Kredi, kullandırım aşamasında faizi ve vadesi sabitlendiği için sizi piyasalardaki faiz dalgalanmalarından koruyacak bir kredi türüdür. Spot krediden tek farkı kredi kullandırımında sabitlenen vadeden önce size krediyi kapatma imkanı tanımasıdır.

Rotatif Kredi

Rotatif kredi kısa süreli finansman ihtiyaçlarınız için esnek bir çözümdür. Belirleyeceğiniz vadelerde kullabileceğiniz rotatif krediyi vadesinden önce kısmen ya da tamamen geri ödeyebilir; limitiniz içinde yeni kullanım yapabilirsiniz. Rotatif kredi kullandığınızda faizler üçer aylık dönemler sonunda nakit olarak tahsil edilecektir. Rotatif Kredilerin çek-senet teminatların nakite dönüşmesi ya da nakit ödemeler ile kısmen veya tamamen kapatılabilme özelliği, firmanız açısından faiz yükünün asgariye indirilmesini sağlar.

Kredili Ticari Hesap (KTH)

Kredili Ticari Hesap ile nakit akışınızda oluşabilecek beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olursunuz. İhtiyacınız olduğunda kullanıp, istediğiniz zaman geri ödeme yapabileceğiniz KTH’ı bir kasa gibi kullanabilirsiniz. KTH, firmanızın ticari mevduat hesabında yeterli bakiye olmaması halinde devreye giren, çek, fatura, vergi, SSK primi gibi ödemelerin yapılabilmesine veya nakit çekilebilmesine, belirlenen limit dahilinde olanak veren ve kısa süreli olarak kullanılan bir kredidir. KTH’dan kredi kullanmanız halinde, kullandığınız kredinin faizi ay sonlarında tahsil edilir.

KTH’dan kullandığınız kredi için ödeyeceğiniz faiz tutarını Kredili Ticari Hesap Makinesi ile hesaplayabilirsiniz.

Özel Faizli Kredili Ticari Hesap

Özel Faizli KTH, bankamızdaki ortalama vadesiz mevduat tutarınız ne kadar yüksekse kredili ticari hesabınızın faiz oranının o kadar düştüğü özellikli bir kredi ürünüdür. Özel Faizli KTH ile bir yandan hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığında kullandığınız kredili ticari hesabınızdan ihtiyacınız olan nakdi sağlarken diğer yandan da ay içerisinde hesabınızda bıraktığınız vadesiz mevduatlar kullandığınız kredinin faiz oranını düşürür.

Taksitli Ticari Krediler

Araç, iş yeri, nakit ihtiyaçlarınızı önceden belirlenmiş bir geri ödeme planına bağlı olarak karşılamak istediğinizde değişen faiz oranları, vade ve teminatlarda TL veya dövize endeksli olarak Taksitli Ticari Kredi kullanabilir geri ödemelerinizi eşit taksitler halinde yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan kredi için ödemeniz gereken taksit tutarını Taksitli Ticari Kredi Hesap Makinesi ile hesaplayabilirsiniz.
Taksitli Ticari Nakit Kredi
Nakit ihtiyaçlarınızı önceden belirlenmiş bir geri ödeme planı ile karşılamak istediğinizde kullanabileceğiniz kredidir.
Taksitli Ticari Araç Kredisi
Taşıt alımı için kullanabileceğiniz Ticari Araç Kredisini krediyi kullanırken belirlenecek geri ödeme planı çerçevesinde aylık eşit taksitlerle geri ödersiniz. Krediyi ticari araç (kamyonet, kamyon vb.) alımında kullanabileceğiniz gibi firma için binek otomobil ve filo alımlarında da kullanabilirsiniz.
Taksitli Ticari İş Yeri Kredisi
İş yeri, imalathane satın alma gibi ihtiyaçlarınızı karşılamada size destek olacak kredidir. Geri ödemeleri taksitler halinde kredi kullandırım aşamasında belirlenecek bir geri ödeme planı çerçevesinde yaparsınız.
Özel Taksitli Kredi
Özel Taksitli Kredi ile kullanacağınız taksitli kredilerin aylık faizi, belirlediğiniz vadesiz mevduat hesaplarınızın ortalama bakiyesine göre hesaplanır.
Özel Taksitli Kredi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Dövize Endeksli Kredi (DEK)

DEK, döviz bazında kredi kullanmayı düşündüğünüzde değerlendirebileceğiniz seçeneklerden birisidir. Döviz kredilerinden farklı olarak ihracat taahhüdü söz konusu olmadığından taahhüt açığı ve müeyyide riski getirmemektedir. DEK’ler, Yeni Türk Lirası olarak kullandırılan, ancak firma riskinin döviz olarak izlendiği kredi türüdür. Özellikle kur artışının TL faizlerin altında kaldığı dönemlerde DEK kullanarak ihracat taahhüdü söz konusu olmadan finansman maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Gelirleriniz döviz cinsinden ise yine DEK kullanarak kur artışlarının etkilerinden korunabilirsiniz.

Döviz Kredisi

İhracat, ihracat sayılan satış ve teslimler ile döviz kazandırıcı faaliyetlerin finansmanı amacıyla; bu tür faaliyetlerde bulunan firmalara kullandırılan kredilerdir. Bu krediler için, ihracat taahhüdünün gerçekleşmesi şartına bağlı olarak vergi, resim ve harç istisnası uygulanmaktadır. İhracat ve ihracat sayılan döviz kazandırıcı faaliyetlerin finansmanı için sabit ya da değişken faiz oranı ile döviz kredisi kullanabilirsiniz.

İşletme Kredisi

Türkiye’de yerleşik firmaların işletme ihtiyacı için yurt dışından döviz olarak sağlanan ve bankalar aracılığı ile TL olarak kullandırılan kredilerdir. Kredinin ortalama vadesinin 1 yılın üzerinde olması halinde Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu muafiyeti sağlanır. Sabit yatırımlarını orta vadeli bir kredi ile finanse etmek isteyen firmalar için idealdir.

Eximbank Kredileri

İhracatın geliştirilmesi amacıyla, Türkiye İhracat Bankası A.Ş. (Eximbank) tarafından, bankalar aracılığıyla kullandırılan, düşük faizli, ihracat taahhüdü doğuran, vergi, resim ve harçtan muaf olan ve bankamızca da aracılık edilen Yeni Türk Lirası ve Döviz ihracat kredisi türüdür. İhracatçı firmanın, ihracata hazırlık aşamasında Eximbank’ın belirlediği Türk menşeili malların kesin olarak ihracı ve taahhüdü karşılığı kullandırılır.

Ayrıntılı bilgi için www.eximbank.gov.tr

İskonto/İştira Kredileri

İskonto/İştira kredileri, satışlarınız karşılığında müşterilerinizden aldığınız ticari senetlerin Bankamızca satın alınması işlemidir. Ödeme yerinin belediye sınırları dahilinde olup olmamasına göre ‘iskonto’ ya da ‘iştira’ adını alır. Ticari senetlerinizi vadesinden önce nakte çevirmek için kullanabileceğiniz kredi türüdür. Faiz, alacaklarınızın vadelerine göre hesaplanacaktır. Kredi kullanımında ticari senet tutarın üzerinden hesaplanan faizle yasal vergi ve kesintiler düşüldükten sonra kalan kısım nakit olarak ödenecektir. Kısa vadeli finansman sağlamak isteyen firmalar söz konusu krediden yararlanabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu