Emeklilik ve Sigorta

Fortis Kobi Bireysel Emeklilik Sistemi

Fortis Kobi Bireysel Emeklilik Sistemi nedir? Fortis Kobi Bireysel Emeklilik Sistemi nasıl başvuru yapılabilir? bu gibi soruların cevaplarını araştırdık ve sitemiz internetbankasi.org de yayınladık buyrun detaylar aşağıdadır;
Fortis Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girerek siz de kendinizin ve çalışanlarınızın geleceğini garantiye alabilirsiniz.

Üstelik çalışanlarınız için yaptıracağınız Bireysel Emeklilik ile çalışanlarınızın motivasyonunu artırabilir ve nitelikli elemanlarınızı daha rahat şirketinizde tutabilirsiniz. Geleceğine güvenle bakan çalışanlarla şirketinizin daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Siz de Fortis Bireysel Emeklilik Sistemi’ne hemen başvurun, emekliliğinizde bugünkü yaşam kalitenizi sürdürün.

Kampanyalar

Artık Worldpuan demek geleceğe yatırım demek!

İster Fortis Worldcard ile yaptığınız alışverişlerden ister Fortis’te yaptığınız bankacılık işlemlerinden kazanmış olun, artık Worldpuan’larınızı Bireysel Emeklilik Sözleşmenize aktarabilirsiniz.

Eğer BES’e henüz katılmadıysanız işte fırsat! Hem emekliliğiniz için iyi bir yatırım yapın hem de Worldpuanlarınızı değerlendirin.

Worldpuan’ları BES* ek katkı payına dönüştürmek çok kolay!

Birikmiş Worldpuan’larınız** en az 5 TL ise, puanlarınızı BES ek katkı payına dönüştürmek için 2 farklı seçeneğiniz var:

Worldpuan’larınızın;

Tek seferde
Ödeme vadelerinizde düzenli olarak
BES’e ek katkı payı olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Puanlarınız yeterli değilse, hem bankacılık hem de kredi kartı işlemlerinizden kazanacağınız puanları BES ek katkı payı olarak değerlendirmek için biriktirebilirsiniz.
Worldpuan’ların Bireysel Emeklilik Hesabına Aktarım Talep Formu

Worldpuan’larınızı hemen öğrenin.
Fortis Worldcard’ınız varsa biriken Worldpuan’larınızı her ay hesap bildirim cetvelinizden takip edebilirsiniz. Eğer bankacılık işlemlerinden Worldpuan kazanıyorsanız, puanlarınızı www.fortis.com.tr Fortis İnternet Bankacılığı’ndan veya 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı’ndan öğrenebilirsiniz.

Eğer Bireysel Emeklilik Sistemi’ne henüz katılmadıysanız işte fırsat!
Hem rahat ve mutlu emeklilik günleriniz için ilk adımı atın hem de Worldpuan’larınızı geleceğiniz için değerlendirin. Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında ayrıntılı bilgiyi www.fortisemeklilik.com.tr adresinden veya 444 4 323 Fortis Emeklilik ve Hayat Danışma Hattı’ndan öğrenebilirsiniz.

*Bireysel Emeklilik ürünü Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

**Worldpuan’lar, katkı payı borcu olması durumunda, geriye yönelik borcun kapatılması için kullanılacaktır.

Bireysel Emeklilik nedir?
Bireysel Emeklilik Sistemi’nin amacı bireylerin aktif çalışma hayatından sonra da bugünkü yaşam standartlarını korumaları amacıyla bugünden güvenli bir tasarruf yapmalarına olanak sağlamaktır. Sosyal Güvenlik Sistemi’nin tamamlayıcısı olan bu sistemde sağlanan birikimler ömür boyu emeklilik maaşı ve/veya toplu para şeklinde geri ödenir.

Gönüllü katılım esasına dayanan Bireysel Emeklilik Sistemi, kamu sosyal sigorta sisteminin tamamlayıcısıdır.
Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olan herkes, bireysel birikimlerini emeklilik fonlarında değerlendirebilir.
Katılımcı istediği zaman katkı paylarının getirisini de alarak sistemden ayrılabilir.
Bireysel Emeklilik Sistemi Emeklilik Gözetim Merkezi, Hazine Müsteşarlığı ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından günlük denetim ve gözetimde tutulmaktadır

Grup Emeklilik planı nedir?
Bireysel Emeklilik Sistemi’nin vergi avantajlarını üç aşamada değerlendirebiliriz:

İşveren olarak şirketlerin çalışanları adına veya 10 kişiden az olmamak kaydıyla şirket çalışanlarının bir araya gelerek oluşturdukları bir emeklilik planıdır.
Bu planın amacı, risk profillerine uygun olarak tasarlanmış Grup Emeklilik Planı ile kamu sosyal güvenlik sistemi kapsamında bulunan katılımcılar için ek düzenli emeklilik geliri sağlamak, kamu Sosyal Güvenlik Sistemi içinde bulunmayan katılımcılar için ise düzenli emeklilik geliri sağlamaktır.
Grup Emeklilik Planı ile bireysel emeklilik planı arasındaki en önemli fark, Grup emeklilik planının bireysel emeklilik planı çerçevesinde sağlanan tüm bireysel hakları daha uygun maliyetlerle sağlayan bir emeklilik planı olmasıdır.

Çalışanlarınızı Fortis Emeklisi yapmak size ne sağlar?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu