.Güncel Bilgiler

Fortis Grup Emeklilik Nedir

Fortis Grup Emeklilik Nedir nasıl grup olarak emekli olunur? sizler için araştırdık ve sitemizde yayınladık buyrun Grup Emeklilik Nedir?

İşveren olarak şirketlerin çalışanları adına veya 10 kişiden az olmamak kaydıyla şirket çalışanlarının bir araya gelerek oluşturdukları bir emeklilik planıdır.
Bu planın amacı katılımcılar için emeklilik dönemlerinde ek gelir sağlamaktır.
Grup emeklilik planı ile bireysel emeklilik planı arasındaki en önemli fark, grup emeklilik planının çalışanların bireysel emeklilik planı çerçevesinde sağlanan tüm bireysel hakları daha uygun maliyetlerle sağlayan bir emeklilik planı olmasıdır.
Çalışanlarınızı Fortis Emekli Yapmak Size Ne Sağlar?

İnsan Kaynakları Avantajları:

Sunacağınız emeklilik planının, çalışanlarınız üzerindeki olumlu etkisi size verimlilik artışı olarak geri dönecektir.
Nitelikli çalışanları elde tutmayı ve rekabet üstünlüğünü sağlar
Çalışanlarınızın moralini yükseltir ve şirketinize bağlılığını arttırır.
Çalışan verimliliğini arttırır
Maaşa alternatif sunar
Bir ödüllendirme aracı olarak kullanılabilir
Gelecek kaygısından kurtulmayı sağlar
Vergi Avantajı:

Emeklilik planları şirketlere ve çalışanlarına özel vergi avantajları sağlar;

Bireysel Emeklilik Sisteminin kurumlara sağladığı en önemli maddi teşvik çalışanları için yaptıkları katkı paylarını yasal sınırlamalar içinde kalmak koşulu ile ücretlendirmeksizin doğrudan kurumlar vergisi matrahına gider yazabilme hakkıdır. İşverenler çalışanları adına ödeyecekleri katkı payları, çalışanın brüt maaşının %10’una ve asgari ücretin yıllık tutarına kadar doğrudan gider yazarak kurumlar vergisi matrahından indirebilir. Çalışan ve işveren tarafından ödenen toplam katkı paylarından vergiden düşülecek tutar brüt maaşın %10’unu ve asgari ücretin yıllık tutarını aşamaz.

Çalışanlara Faydaları:

“Birlikten kuvvet doğar” esası: Grup katılımı, bireysel katılımdan daha fazla birikim yapmanızı sağlar.
“Erken kalkan çok yol alır” esası: Bireysel Emekliliğe ne kadar erken dahil olursanız tasarruflarınız da o kadar yüksek olur.
“Kazanç” esası: Ödediğiniz katkı payları, sistemin sunduğu vergi avantajı ile daha çok kazanç sağlar.
Grup Emeklilik Planlarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için Ticari Bankacılık Merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Grup Hayat Sigortası Ürünleri

Grup Hayat Sigortası avantajları ile çalışanlarınızın sigorta süresi boyunca yaşam kaybı, maluliyet, tehlikeli hastalık gibi durumlardan biriyle karşılaşması halinde çalışanlarınızı ve yakınlarını güvence altına alabilir ve çalışanlarınızın şirketinize uzun süre bağlılığını ve verimliliğini arttırabilirsiniz.

İster işveren olun ister çalışan, gruplara özel sunduğumuz ürünlerimizden yararlanabilirsiniz.

Grup Fortis Hayat Sigortası
Grup Fortis Hayat Sigortası, çalışanların sigorta süresi içerisinde yaşam kaybı, maluliyet, kritik hastalıklar gibi risklerden biriyle karşılaşması durumuna karşı bu kişileri ve menfaattarlarını güvence altına almayı amaçlayan bir sigortadır. En az on katılımcı olması kaydıyla, 18 ile 65 yaşları arasındaki tüm bireyler poliçe kapsamına alınabilir.

Grup Fortis Kaza Güvencesi
Beklenmedik kazaların olumsuz sonuçlarını ortadan kaldırmak ya da onları en aza indirmek, hem şirketimizin, hem kendimizin, hem de ailemizin geleceği için bize önemli bir sorumluluk yükler.

Grup Fortis Kaza Güvencesi ile 1 yıl boyunca her türlü kazaya karşı çalışanlarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Grup Fortis Kaza Güvencesi, çalışanların her türlü kaza risklerine karşı bir yıl için kendisini ve menfaattarlarını güvence altına almayı amaçlayan bir sigortadır. En az on katılımcı olması kaydıyla, 18 ile 65 yaşları arasındaki tüm bireyler poliçe kapsamına alınabilir.

Grup Tehlikeli Hastalıklara Karşı Fortis Güvence
Grup Tehlikeli Hastalıklara Karşı Fortis Güvence, çalışanların sigorta süresi içerisinde tehlikeli hastalıklarla karşılaşması durumuna karşı bu kişileri ve menfaattarlarını güvence altına almayı amaçlayan bir sigortadır. En az on katılımcı olması kaydıyla, 18 ile 65 yaşları arasındaki tüm bireyler poliçe kapsamına alınabilir.

Çalışanlarınız, tehlikeli hastalıklarla karşılaştıkları takdirde, işgücü kaybı ve yüksek tedavi masrafları gibi sorunlar yaşayabilirler. Tehlikeli Hastalıklara Karşı Fortis Güvence, bu gibi durumlarda çalışanlarınızın birikimlerinin erimesini engeller, gelir kaybının önüne geçer. Yapılan ödeme istenilen şekilde kullanılabilir!

Grup Hayat Sigortası ürünleri ile vergi indiriminden yararlanılır mı?
Evet!
Kurumlar, çalışanları adına ödemiş oldukları sigorta primlerini çalışanlarının aylık brüt gelirlerinin %5’ini ve asgari brüt ücreti aşmamak kaydıyla kurumlar vergisi matrahına gider yazarak %20 oranında vergi avantajından yararlanabilirler.

Çalışan işten ayrılırsa / yeni birisi işe başlarsa ne olacak?
Grup Hayat Sigortası Ürünlerinden birine dahil olan çalışanın işten ayrılması durumunda kişi poliçe kapsamından çıkartılır ve kalan dönem için kuruma prim iadesi yapılır. İşe yeni başlayan bir çalışan, kurum tarafından yapılacak talep ile sigorta kapsamına dahil edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu