Kredi Kartları

Fortis Chip&PIN

Fortis Chip&PIN hakkında detaylı bilgi almak için lütfen başlığa tıklayınız buyrun

Kredi Kartınıza Çipte Güvenlik!

Kredi kartlarında Chip&PIN ile güvenli dönem başladı.

Dünyanın en güvenli ödeme sistemi Chip&PIN 1 Nisan 2006’dan itibaren Türkiye’de de uygulanmaya başladı. Chip&PIN sistemi kartın üzerindeki çip sayesinde kartın kopyalanma tehlikesini tamamen ortadan kaldırırken, işlem yaparken kullanacağınız şifre (PIN) ise, kartın çalınması durumunda bir başkası tarafından kullanılmasını engelliyor. Yani bu sistemle kartınız çalınma ve kaybolmaya karşı %100 güvenli.

Kredi kartınızı şifrenizle kullanın, içiniz rahat olsun.

Artık Fortis Worldcardınızla 4 haneli şifrenizi (PIN) girerek de alışveriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken en kısa zamanda çipli kredi kartınızın şifresini almak.

Şifrenizi öğrenmek çok kolay!

Çipli kredi kartınız elinize ulaştıktan sonra şifreniz adresinize gönderilmektedir, bunun yanısıra dilerseniz şifrenizi tüm şubelerimizden, 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı’ndan* ve www.fortis.com.tr adresindeki Fortis İnternet Bankacılığı’ndan da öğrenebilirsiniz. Eğer kartınıza bağlı ek kartlar varsa aynı kanallardan ek kartlarınızın da şifrelerini alabilirsiniz.

Şifrenizi unutursanız…

Çipli kartınızın şifresini unutursanız endişelenmeyin. Yeni şifrenizi tüm şubelerimize giderek, 444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı’nı arayarak veya www.fortis.com.tr adresinden Fortis İnternet Bankacılığı’nı tıklayarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Şifrenizi yanlış girerseniz…

İşlem yaparken şifrenizi arka arkaya 3 defa hatalı girmeniz durumunda kredi kartınız geçici olarak bloke edilir. Kredi Kartınızdaki blokeyi tüm şubelerimizden ve Fortis Telefon Bankacılığı’ndan kaldırabilir ya da şubelerimizden yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Şifrenizi değiştirmek isterseniz…

Çipli kart şifrenizi (PIN) şubelerimizde bulunan özel şifre değiştirme cihazlarından veya Fortis Erişim Noktası cihazlarından kolayca değiştirebilirsiniz.

Fortis Erişim Noktasından şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

444 0 144 Fortis Telefon Bankacılığı’nı arayarak ya da www.fortis.com.tr Fortis İnternet Bankacılığı’nı tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Kartınızı ve şifrenizi yurtdışında da kullanabilirsiniz.

Eğer seyahat ettiğiniz ülkelerde de Chip&PIN sistemine geçildiyse alışverişlerinizde şifrenizi (PIN) girmeniz talep edilir. Chip&PIN uygulamasına geçen ülkeleri, seyahate çıkmadan önce www.fortis.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Dikkat edin.

Şifrenizi (PIN) satış görevlileri dahil kimseye söylemeyin.
Şifrenizi (PIN) kartınızın üstüne yazmayın.
Şifrenizi (PIN) kimsenin göremeyeceği şekilde giriniz.
Şifrenizin (PIN) doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar olmamasına dikkat edin.
Kredi kartınızı başka kimsenin kullanmasına izin vermeyin.
* Fortis Telefon Bankacılığı numarası; World Signia ve Platinum Kart sahipleri için 444 2 144

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu