.Güncel Bilgiler

Fortis Çek Tahsilat Sistemi

Fortis Çek Tahsilat Sistemi nasıl işlemektedir? işte internetbankasi.org olarak araştırdık ve sitemizde yayınladık buryun
Çek Tahsilat Sistemi sayesinde bankamıza verdiğiniz çeklerin hem takibini hem de tahsilatını elektronik ortamda kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

İşleyiş; çeklerinizin ve çek bilgilerinizin bankamıza ulaşmasıyla elektronik ortamdaki çek bilgileri fiziki çeklerle karşılaştırılır, çekler şubelerimiz tarafından takas merkezine gönderilir, vadeleri gelenler tahsil edilir, takas sonuçları elektronik ortamda firmanıza iletilir, firmanız tarafından gelen sonuç bilgileri muhasebe sisteminize otomatik olarak aktarılır. Tahsil ve teminata gönderdiğiniz çeklerinizi www.fortis.com.tr Fortis İnternet Bankacılığı’ndan 7 gün 24 saat online izleyebilir, görüntüleyebilir ve raporlayabilirsiniz.

 

Doğrudan Tahsilat Sistemleri

Bu sistem ile tahsilatlarınızı, tam zamanında ve bankamız güvencesinde gerçekleştirebilirsiniz. Talep etmeniz halinde kredisiz ya da kredi limiti tahsis ederek bayi ve müşterilerinizle firmanız arasında DTS sistemi kurulabilir.

İşleyiş;
Kredili DTS’de müşteri ve bayilerinize tahsis edilecek kredi limiti sadece firmanıza yapılacak ödemelerde kullanılacaktır. Bu sistem için tahsis edilen kredi limiti Müşteri/Bayi’nin diğer bankacılık işlemlerinde kullanılamayacaktır.
Bankamız ve firmanız arasında kurulacak sistem sayesinde vadesi gelen fatura bilgileri otomatik olarak bayi/müşteri hesaplarından tahsil edilecektir.
Kredisiz sistemi tercih etmeniz halinde sistem bayi/müşteri hesaplarının alacak bakiyesinden fatura tahsilatını gerçekleştirecektir. Kredili sistemi tercih etmeniz durumunda ise vade tarihinde müşteri/ bayi hesaplarının alacak bakiyesinin müsait olmaması durumunda tahsis edilen kredi limitinden fatura tahsilatı yapılacaktır.
Vadeli mal satışından kaynaklanan riskiniz karşılığında müşterilerden alınan teminat mektuplarını ortadan kaldırmak ve bayi/müşteri tarafındaki riski bankaya devretmek de bu sistemde mümkündür. Yapılacak anlaşmayla fatura tarihi ile vade tarihi arasındaki fatura tutarlarından kaynaklanan tüm risk bankamıza devredilecek böylece tarafınızca ayrıca teminat mektubu alınmasına gerek kalmayacaktır.
Bu sistem sayesinde;
Firmanız tahsilatları müşterilerinizin DTS kredi limitleri dahilinde banka garantisi altına alınır.
DTS kredi limiti, sadece firmanıza olan ödemelerde kullanılabilir.
Satış ve risk takibinizi online Fortis İnternet Şubesi üzerinden yapabilirsiniz.
Tahsilatlarınızı iskontolayarak vadesinden önce kullanabilirsiniz.
Vadeli alacaklarınızı kredi teminatı olarak kullanabilirsiniz.
Nakit akışınızı önceden planlayabilirsiniz.
Operasyonel iş yükünüzü azaltabilirsiniz,
Etkin raporlamaları detaylı olarak kolayca yapabilirsiniz.
Sistemden geçen işlemlerinizi otomatik olarak muhabeleştirebilirsiniz.

 

T Kart

T Kart, müşterilerinizin mal/hizmet alımlarında kullanabilecekleri, belirli bir kredi limiti olan bir banka kartıdır. Bu sistem ile;
T Kart için müşterilerinize özel çıkarılan limit, sadece firmanıza olan ödemelerde kullanılabilir.
Firmanız tahsilatları kredi limiti dahilinde banka garantisi altına alınır.
Müşterilerinize alımları karşılığından puanlar verebilirsiniz. Bu puanlar yine sizden yapacakları alımlarda kullanılır.
Tahsilatlarınızı iskontolayarak vadesinden önce kullanabilirsiniz.
Vadeli alacaklarınızı kredi teminatı olarak kullanabilirsiniz.

Nakit Nokta

Fortis kredi kartı borçlarının Fortis POS’ları aracılığıyla üye işyerleri tarafından 7 gün 24 saat kesintisiz olarak tahsil edilmesine olanak tanıyan bu sistemle siz de kazanabilirsiniz. Fortis kredi kartı borçlarını üye işyeri olarak tahsil etmek isterseniz, şubeniz tarafından işyerinize bir kredi limitinin tahsis edilmesiyle bu limit kadar günlük tahsilat yapabilirsiniz.

Nakit Nokta üye işyeri olduğunuzda, yaptığınız tahsilat adeti başına bankamızdan komisyon geliri kazanırsınız.

Nakit ve Çek Toplama Hizmeti

Nakit ve Çek toplama hizmeti ile önceden belirlenen gün ve saatlerde nakit ve/veya çekleriniz zırhlı araçlar ile firmanızdan teslim alınır ve bankamız grup merkezlerine getirilir. Nakitler sayıldıktan sonra ilgili tutarlar aynı gün içinde hesabınıza yatırılır, çekleriniz de gerekli işlemler için ilgili çalıştığınız şubenize gönderilir. Böylelikle kurye riski ve maliyeti ortadan kalkar, işgücü ve zamandan tasarruf sağlarsınız.

 

Tahsile Alınan TL ve YP Çekler

Bu sistem ile tahsile ve teminata verdiğiniz TL ya da yabancı para çekleriniz bankamız online takas sisteminde tahsil edilir ve çek bedelleri, vadesini takip eden ilk işgünü firmanızın hesaplarına otomatik olarak geçirilir. Tahsil ve teminata verilen çeklere ilişkin akıbet bilgileri vadesinde (aynı gün) izlenebilecektir. Çek numarasının üzerine tıklanması halinde çek görüntüsüne de ulaşılır. Çek ekranlarında olan bilgilerin excele aktarılması, yazıcıdan alınması ya da e-mail ile belirlenen mail adresine gönderilmesi de mümkündür.

Şubenize talimat vermeniz halinde de; hergün faks ya da e-mail adresinize çek raporlarınız düzenli gönderilebilir.

Böylelikle çek tahsili için zaman tasarrufu sağlar, yaptığınız masraflar azalır ve elektronik ortamda çek bilgilerini gönderebilmek ve sonuçlarını alabilmek için Çek Tahsilat Sistemi’nden de aynı anda yararlanabilirsiniz.

Bu sistem ile yabancı para çeklerini kabul ettiğimiz bankalar:
HSBC
Oyakbank
Finansbank
Denizbank
Anadolubank
Alternatif Bank
Tekfenbank
Citibank
TEB
T. Garanti Bankası
Yapı ve Kredi Bankası
Tekstilbank
ABN AMRO Bank N.V
Türkiye İş Bankası A.Ş.
Millennium Bank A.Ş.(BankEuropa)
Akbank T.A.Ş.
T.Halkbankası A.Ş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu