.Güncel Bilgiler

Fortis Bank TMO Makbuz Senedine Dayalı Krediler

Fortis Bank TMO Makbuz Senedine Dayalı Krediler hakkında detaylıbilgileri çeşitli kaynak ve sitelerden derleyip sitemize aktardık buyrun detaylar aşağıdadır; TMO İşbirliği ile Çiftçi, Kooperatif ve Tüccarlar İçin Özel Kredi Fırsatı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü ile Fortis arasında yapılan anlaşma uyarınca TMO Makbuz Senedine Dayalı Kredi tarım sektöründeki müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur. Buna göre buğday, arpa, çavdar yulaf ve tritikale üreticileri mallarını TMO depolarına rehin bırakmakta ve karşılığında makbuz senedi almaktadırlar. Bu makbuz senetleri, üreticiler veya üreticilerin senetleri kendilerine ciro ettiği 3. şahıslar (müstahsiller) tarafından Fortis’ten alacakları kredinin teminatı olarak kullandırılacaktır. Kredi vadesi sonuna kadar mallarının satılması halinde müşteri krediyi kapatarak makbuz senedini bankadan alacak ve TMO’ya teslim ederek mallar üzerindeki rehni kaldıracaktır. Vade sonunda kredinin geri ödenmemesi halinde Fortis senedin tahsilatı için TMO’ya rücuu edecektir.

Kimler kullanabilir:

Makbuz senedi karşılığında ürününü TMO’ya teslim eden veya TMO tarafından düzenlenen makbuz senedini mevzuata uygun olarak elinde bulunduran gerçek veya tüzel kişiler.

Bu kapsamda kullandırılacak kredinin kullandırım koşulları aşağıda belirtilmektedir:

Kredi türü: EKO Spot

Vade: Kullandırılacak kredilerin vadeleri 01/01/2009 ila 31/03/2009 tarihleri arasında olacaktır. (20/09/2008 tarihinden sonra kredi kullandırılmayacaktır)

Teşvik: Bu kapsamda tüzel ve gerçek kişilere kullandırılan kredilerde geçerli olan teşvik nedeniyle BSMV %1, KKDF %0 olarak uygulanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu