.Güncel Bilgiler

Fortis Bank İnsan Kaynakları

Fortis Bank İnsan Kaynakları hakkında araştırma sonuçlarına ulaşmak için lütfen başlığa tıklayınız buyrun

Misyonumuz:

Sektördeki en etkin insan kaynakları uygulamaları ile yüksek motivasyonlu, kuruma bağlı çalışanlara sahip olmak.

Stratejilerimiz:

  • Nitelikli işgücü istihdamı
  • Yalın organizasyon yapısı ile yetkilendirme
  • Etkin eğitim programları ile çalışanların gelişimi
  • Esnek kariyer imkanları
  • Değişim ortamında ortak kültür yaratma


Çalışan Profilimiz:

(28/02/2010 itibarı ile) ERKEK % KADIN % TOPLAM
Personel Sayısı 2.285 45,67 2.718 54,33 5.003
Genel Yaş Ortalaması;     31,82    

Kariyer Planı ve Ünvanlarımız:

Yalın ve yatay organizasyon yapısı içerisinde, performans değerlendirme sonuçlarına bağlı esnek kariyer imkanları sağlanmaktadır.

Eğitim Olanaklarımız:

Fortis İnsan Kaynakları politikaları içerisinde stratejik bir öneme sahip olan eğitim sistemi, çalışanların bireysel ve mesleki yetkinliklerinin geliştirilmesini, şirkete yarattıkları değerlerin, değişken koşullara uyumlu hale getirilmesini, motivasyon ve iş tatmini yaratılmasını hedeflemektedir. Yeni teknolojileri takip eden Fortis, çalışanların eğitim düzeyini, teknik ve kişisel bilgi/becerilerini sürekli geliştirmek için kaynak yaratmaktadır.

ncü eğitim kuruluşları ve konusunda uzman eğitmenlerle çalışmayı ilke edinen Fortis, yıl içerisinde gerçekleşecek tüm eğitimlerle ilgili planlamalarını; çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişim ihtiyaçları ile banka hedef ve stratejilerini göz önünde bulundurarak yapar, dönemsel olarak ortaya çıkan eğitim ihtiyaçlarını ise proje eğitimleri ile destekler. Buna göre 2009 eğitim kataloğumuzda, 61 farklı başlıkta teknik/uzmanlık, 10 farklı başlıkta yetkinlik eğitimi mevcuttur. 2008 yılında gerçekleştirilen toplam eğitim saati 221,819 ve kişi başına düşen eğitim saati ise 42’dir.

Sınıf içi eğitimlerimizin yanı sıra, İdeal Kampüs adı verilen, eğitim ve teknolojiyi biraraya getiren internet tabanlı eğitim yönetim sistemimiz sınıf ortamı haricinde de verilebilecek eğitimleri, bu platformda e-derse dönüştürerek çalışanlarımızın hem bulundukları ortamdan kolaylıkla eğitim almalarını sağlanmakta hem de gerekli eğitimleri kısa sürede tamamlamasını kolaylaştırmaktadır. Mesleki lisanslama sınavlarına hazırlık amaçlı deneme sınavları ve kurum içinde düzenlenen çeşitli anket uygulamaları da İdeal Kampüs üzerinden gerçekleştirilmektedir.
İşe yenı başlayan çalışanlarımızın oryantasyon eğitimi dahil 29 farklı konuda e-learning eğitimine katılmaları sağlanmaktadır. Tecrübesiz çalışma arkadaşlarımız için, ortalama 2-3 haftalık sertifika programları düzenlenmektedir. Sınıf eğitimleri ve işbaşı staj imkanı sunulan bu programlar sonrasında çalışanlarımız görevlerine başlamaktadır.

Fortis İnsan Kaynakları Grubu İşe Alım ve Eğitim Bölümü’ ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Eğitim Bölümümüz, İstanbul/Bakırköy Eğitim Merkezimizde 15 sınıf, 60 kişilik konferans salonu ve PC’li eğitim salonu ile hizmet vermektedir.

Ücret ve Diğer Sosyal Haklarımız:

Piyasaya duyarlı rekabetçi ücretlendirme yanında her bir çalışanımız özel hayat sigortası kapsamında olup, banka çalışanları Güvenlik Vakfı ve Emekli Sandığına üye olmaları nedeni ile çift taraftan emeklilik olanağına sahiptir. Banka çalışanlarımız emekli sandığı üzerinden sağlık hizmeti almaktadır. İştirak çalışanları ise özel sağlık sigortası kapsamındadır.

Fortis’e başvurmak için lütfen tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu