.Güncel Bilgiler

Fortis Bank B Tipi Özel Bankacılık Değişken Fonu

Fortis Bank B Tipi Özel Bankacılık Değişken Fonunu araştırdık ve sitemizde yayınladık buryun yazının devamı aşağıdadır;Ağırlıklı olarak vadesi 12-18 ay olan hazine bonosu ve devlet tahvillerine yatırım yapan fon, kısa ve orta vadede enflasyon oranının üzerinde reel getiri sağlamayı amaçlamaktadır.

Fon portföyünün önemli bir kısmı (ortalama %80 oranında) orta ve uzun vadeli devlet tahvilleri ve hazine bonolarından oluşur.Fonun likidite ihtiyacını karşılamak ve olası yatırım fırsatlarını değerlendirmek için fon büyüklüğünün bir kısmı (ortalama %20 oranında) likit tutulabilir.

Fon, karşılaştırma ölçütü baz alınarak belirlenen yatırım stratejisine göre %70-%100 hazine bonosu ve devlet tahvili, %0-%30 repo ve %0-%10 hisse senedi bant aralıklarında yönetilir.

Sadece Özel Bankacılık müşterilerinin yararlanabildiği fona yatırım yapan yatırımcılar, birikimlerini enflasyon karşısında korumanın yanısıra hazine bonosu getirisinin üstünde bir getiri elde etmeyi de hedeflerler.

Karşılaştırma Ölçütü
%80 KYD TL Bono 365 Gün Endeksi + %20 KYD O/N Net Repo Endeksi

İşlem Saatleri
09:00-13:30 saatleri arasında verilmiş olan Fortis Bank B Tipi Özel Bankacılık Fonu alım-satım emirleri, T+1 valörü ile gerçekleşir.
09:00-13:30 saatleri arasında verilmiş olan emirler, ertesi gün geçerli olan fiyat üzerinden, ertesi gün gerçekleşir.
13:30’dan sonra verilen Fortis Bank B Tipi Özel Bankacılık Fonu alım-satım emirleri T+2 valörü ile gerçekleşir.
13:30’dan sonra verilen emirler, iki gün sonra(T+2), iki gün sonra geçerli olan fiyat üzerinden gerçekleşir.
Fortis Bank B Tipi Özel Bankacılık Fonu’na ait Sürekli Bilgilendirme formu için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu