Konut Kredisi

Finansbank inşaat sektörüne özel ürün yap – sat Kredisi

finans bank şubeleriFinansbank inşaat sektörüne özel ürün yap – sat Kredisi nedir? Finansbank inşaat sektörüne özel ürün yap – sat Kredisi hakkında ayrıntıları sitemizde yayınladık incelemek için başlığa tıklamanız yeterli

Finansbank KOBİ Bankacılığı, inşaat sektörünün yeniden hareketlenmesine destek olmak amacı ile geliştirdiği yeni ürünü YAP/SAT Kredisi’ni, İstanbul İnşaatçılar Derneği işbirliği ile gerçekleştirdiği toplantıda sektör temsilcileriyle buluşturdu.

 

Finansbank KOBİ Bankacılığı ve İstanbul İnşaatçılar Derneği, konut sektörünün yapısal değişimi ve gelecek vizyonunun ele alındığı bir toplantı düzenledi.  Toplantı, sektör temsilcilerinin katılımı ile İstanbul Dedeman Oteli’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda, inşaat sektörü için yeni finansman dinamikleri ve Finansbank’ın yeni ürünü ile ilgili bilgi veren Finansbank Kobi Segment Yönetimi Grup Yöneticisi Özhan Örge, “İnşaat sektörü krizle birlikte yara almış olsa da gayrimenkul yatırımının önemi kriz ortamı ile birlikte daha da arttı.  Finansbank olarak sektöre özel geliştirdiğimiz yeni ürünümüz YAP/SAT Kredisi ile konut piyasasında yaşanan durgunluğu bozup, piyasanın yeniden hareketlenmesine destek olmayı hedefliyoruz” dedi.

 

YAP/SAT modelinde inşaat yatırımının proje tamamlanmışlık düzeyine göre aşamalı olarak kredilendirildiğini belirten Örge sözlerine şöyle devam etti: “Projenin bitişini takiben gerçekleşen konut satışları ile kredi kendiliğinden kapanıyor. Bu model, projedeki nakit akışını dikkate alarak müteahhit firmayı doğru zamanda, doğru oranda borçlanmaya yönlendirirken, geri ödemelerini de yine nakit döngüsüne uygun bir şekilde, kolaylıkla yapabileceği bir çözüm sunuyor.”

YAP/SAT Kredisi kapsamında müteahhit firmaya 3 milyon TL’ye kadar kredi tahsis edilebiliyor. Bir konut projesinin YAP/SAT kapsamında kredilendirilebilmesi için proje kapsamındaki konut alanının minimum 1.500 m² – maximum 10.000 m² kapalı alan ile sınırlı olması, konut adedinin ise 10 konuttan az ve 50 konuttan fazla olmaması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu