.Güncel Bilgiler

Faizi Düşük Bayram Kredileri

bankalarDünya Gazatesinin yazısına göre; Bazı Bankalar sadece bayram paketlerini tek bir ürünle oluştururken bazı bankaların paketleri birden fazla seçenekten oluşuyor. Hali hazırda devam eden faiz indirimi ve buna ilişkin kullandırımlarını devam ettiren bankaların 6 -12 aylık tüketici kredisi faizleri %1.5 ile 1.9 arasında değişim gösteriyor. Bayram kredilerinde ise faiz oranları yüzde 0.59’a kadar düşüyor. İşte bank bazında Şeker Bayramı’na özel krediler…

İş Bankası’ndan yüzde 0.65 faizle bayram kredisi

Türkiye İş Bankası, her bayram öncesinde olduğu gibi “Geleneksel Bayram Kredisi” ile müşterilerine 10 ay vadeye kadar yüzde 0,65 faizle kaynak kullandıracak. İş Bankası’ndan yapılan açıklamada, geleneksel bayram kredisi kampanyasının, nakit ihtiyacı olanlara bayramda rahat bir nefes aldıracağı belirtildi. Kampanyadan, aylık yüzde 0,65 faiz oranı ya da peşin komisyon ödeyerek faizsiz olmak üzere 5 bin TL’ye kadar 10 ay vadeli yararlanılabileceği duyuruldu. Buarada banka ıÜü30 Eylül’e dek sürecek olan Yüksek Öğrenim Kredisi kampanyasında 12 ay vadeli 25 bin TL’ye kadar Yüksek Öğrenim Kredisi faiz oranını yüzde 1,35 olarak belirledi.

Akbank’tan, 10 bin liraya kadar yüzde 1.15 ile kredi

Akbank, bayrama özel olarak 30 Eylül’e kadar sürecek yeni bir kampanyaya başladı. Yapılan açıklamada, kampanyanın tüm müşterileri kapsadığı, kampanyada faiz oranının yüzde 1.15 ve masrafının 200 TL olduğu belirtildi. Kampanya ile daha yüksek kredi tutarı ve daha yüksek vade ile kredi kullandırılabilirken, bayram kredisinden faydalanan müşterilerin 10 bin TL’ye kadar ve 2 yıl vadeye kadar kredi kullanabilecekleri ve faizin yüzde 1.15 olduğu kaydedildi.

Garanti’den “Açık Büfe Kredi”

Garanti Bankası, Ramazan’a özel “Açık Büfe Kredi” kampanyasını başlattı. Yapılan açıklamada, yaklaşan bayram için ihtiyaçların karşılanması amacıyla, kampanya kapsamında, 5 çeşit kredi paketinin sunulduğu kampanya kapsamında; yüzde 0.59 faizli ve 159 TL masraflı düşük faizli kredi, yüzde 1.59 faizli ve masrafsız kredi, yüzde 0 faizli kredi, bonus hediyeli kredi ve taksit hediyeli kredi paketlerinin olduğu belirtildi.

Denizbank’tan “İndirimli Düşeş Kredi”

Denizbank, “İndirimli Düşeş Kredi”yi, bayram ve okul harcamalarını göz önüne alarak özel faiz oranlarıyla sunuyor. Banka, bu kapsamda müşterilerine yüzde 0.66’dan başlayan faizler ve 66 aya kadar vade seçenekleri sunuyor. Açıklamada, kredinin en önemli özelliğinin düşük faiz avantajı ile uzun vade seçeneğini birlikte sunması ve müşteri tercihine göre taksitlerin 2010 yılından itibaren başlatılabilmesi olduğu belirtildi. Yüzde 0.66 faiz oranı ile 12 aya kadar veya yüzde 1.49 faiz oranıyla 66 aya kadar vade imkanı sunulduğu kaydedildi. Yapılan açıklamada, “Okulların açılması ve bayram süreci ile artan tüketici ihtiyaçlarını karşılayarak onların dönemsel finansman ihtiyaçlarına en uygun ödeme seçenekleriyle cevap veren Banka olmak bizim için önemli. Bu dönemde İhtiyaç Kredileri pazarının, yılın geçen dönemlerine göre daha hızlı büyümesini bekliyoruz. Biz de bu dönemde, tüketici ihtiyaçlarını karşılayarak pazar payımızı artırmaya devam etmeyi hedefliyoruz” denildi.

Yapı Kredi, bayram kredisine ilave diğer paketleri de revize etti

Yapı Kredi, her bayram öncesinde olduğu gibi, bu yıl da Ramazan Bayramı’na özel kredi ürünleri sunarken özellikle bu yıl, müşterilerin farklı beklenti ve ihtiyaçlarına göre özel olarak oluşturulmuş üç ayrı tip kredi seçeneğinin hazırlandığını kaydetti. Bu bayram, “Faizsiz Kredi” ile, vade sonuna kadar hiç faiz ödemeden, sadece peşin komisyon ödeyerek bu krediyi kullanabilme ayrıcalığına kavuşuyor. Faizsiz Kredi, maksimum 5 bin TL için ve 12 aylık vadede kullanabiliyor. “Masrafsız Kredi” sayesinde ise, hiç bir masraf veya komisyon ödenmeyen, sadece faiz ödeyerek kullanabilecek bir kredi ürünü sunuluyor “Masrafsız Kredi”de tutar ve vade sınırı 10 bin TL ve 24 ay. Faizsiz Kredi ve Masrafsız Kredi seçenekleri 30 Eylül 2009’a kadar geçerli olacak. Yapı Kredi Perakende Bankacılık Yönetimi Pazarlama Grupları Başkanı Hakan Kaplan, “Ayrıca, mayıs ayında müşterilerine sunmaya başlanan Çiçek Gibi Kredi, Ramazan Bayramı’na özel yüzde 0.64’den başlayan faiz oranıyla maksimum 36 aya kadar ve üst sınır 20 bin TL olarak tekrar revize edildi. Bu ürünlerin yanı sıra, Banka’nın kamu çalışanlarına, maaşlarını Yapı Kredi’den alan müşterilerine, bankanın sadakat programı olan Benim Param ve Ailem üyelerine önerilen özel fiyatlı bireysel ihtiyaç kredi uygulamasına Ramazan döneminde de devam edilecek. Yaklaşık 500-700 bin kişinin bu kredilerden yararlanmak üzere başvuruda bulunacağı tahmin ediliyor” dedi.

Şekerbank’tan, iki ay taksit ertelemeli ve kefilsiz kredi

Şekerbank, 1-30 Eylül tarihleri arasında tüm bireysel müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2 ay taksit ertelemeli ve kefilsiz bayram kampanyası başlattı. Yapılan açıklamada, “İhtiyaç Kredisi Bayram Kampanyası”nın farklı kredi taleplerine göre farklı vadeler ve faiz oranları ile sunulduğu belirtildi. Banka’nın, maksimum 5.000 TL kredi ve 3 – 12 ay vade için yüzde 0.79 oranında faiz uygularken, 13-60 ay vade için yüzde 1.24 oranında faiz uygulayacak. 10.000 TL’ye kadar olan bayram kredisinin faiz oranı ise 3-12 ay vade için yüzde 0.99, 13-60 ay vade için de yüzde 1.29 olacak. Şekerbank’ın maksimum 25.000 TL krediye uygulayacağı faiz oranı da 3-12 ay vade için yüzde 1.09, 13-60 ay vade için de yüzde 1.34 olacağı belirtildi.

Citibank, yüzde 0.99’dan başlayan faiz ile sunuyor

Citibank, yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranları ile bayram dönemine özel kredi paketi sunuyor. Citibank tarafından sunulan ve maksimum kredi tutarı 3 bin TL olan bu kredilerden yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranları, 99 TL masraf ve 12 ay vade ile yararlanılacağı duyuruldu. Citibank Türkiye Tüketici Kredileri ve Pazarlama Bölüm Başkanı Enis Kurtoğlu: “Bireysel bankacılık alanında krediler önem kazanmaya devam ediyor. Müşterilerimizin beklentileri ve ihtiyaçları yönünde ürün yelpazemizi yeni kredi paketleri ile genişletiyoruz. Bayram dönemine özel %0.99’dan başlayan faiz oranları ile sunduğumuz yeni kredi paketinden yararlanmak isteyen müşterilerimiz, şubelerimiz ve kredi merkezlerimizin yanı sıra, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı gibi son yıllarda kullanımı hızla artan kanallardan da başvuru yapabiliyor” dedi.

Anadolubank’ın kredisi işsizlik sigortası hediyeli

Anadolubank, Şeker Bayramı alışverişi, okul masrafları ve kışlık hazırlıklar için ”Bayram Ettiren Kredi” adı altında bir kredi paketi hazırladı. Anadolubank’tan yapılan açıklamada, tutarı ne olursa olsun 90 lira sabit komisyonlu, yüzde 1.49 sabit faizli ve 36 aya kadar vade seçenekli kredinin, işsizlik sigortası hediyeli olduğu kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Beğendiğim paylaşımlardan teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu