Yatırım Ürünleri

En para.com Vadesiz Mevduat


En para.com Vadesiz Mevduat nedir? En para.com Vadesiz Mevduat hakkında ayrıntılar aşağıdadır.

Enpara.com Vadesiz TL hesabınız müşterimiz olduğunuz anda otomatik olarak açılır. Bu hesap Enpara.com’daki ana hesabınızdır, TL cinsinden tüm temel bankacılık işlemleriniz bu hesaba bağlı olarak gerçekleştirilir. Dilerseniz, Vadesiz USD ve Vadesiz EUR hesabı da açabilirsiniz. Enpara.com’da hiçbir hesaptan alınmadığı gibi Vadesiz hesaplardan da hesap işletim ücreti alınmaz.

Vadesiz mevduat hesabı kullanım koşulları ve detaylı hesap özellikleri için lütfen tıklayınız.

Özellikler
Hesap işletim ücreti yoktur.
Minimum açılış tutarı yoktur.
Sadece TL, USD ve EUR cinsinden açılabilir.
Tüm para transferi, ödeme, harcama, döviz alış/satış ve para çekim işlemleriniz bu hesaplardan yapılır.
Tatil günleri dahil her gün, yani 7/24, USD ve EUR alış ve satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz, üstelik çok avantajlı kurlarla. Minimum işlem tutarı 10 USD’dir
Encard’ınız sadece Vadesiz TL hesabına bağlı olarak çalışır.
Vadesiz hesap hareketlerinizi anlık olarak internet şubesinden gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca Vadesiz TL hesap özetiniz tercihinize göre haftalık veya aylık olarak kayıtlı e-posta adresinize gönderilir.

Vadesiz mevduat hesabı kullanım koşulları ve detaylı hesap özellikleri aşağıdadır.
FİNANSBANK ENPARA.COM VADESİZ MEVDUAT HESABI

Kullanım Koşulları ve Hesap Özellikleri
Enpara.com’da Vadesiz Mevduat hesabı sadece Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro cinsinden açılabilir ve her bir para birimi için aynı anda sadece tek bir Vadesiz hesap açık olabilir.
Enpara.com Vadesiz Türk Lirası hesabı müşteri olma sürecinin bir parçası olarak açılır ve sadece Enpara.com Çözüm Merkezi üzerinden kapatılabilir. Vadesiz Amerikan Doları ve Vadesiz Euro hesapları ise Finansbank Enpara.com internet şubesi veya Enpara.com Çözüm Merkezi üzerinden her an açılıp kapatılabilir.
Enpara.com Vadesiz Mevduat hesapları için bir minimum açılış tutarı yoktur. Ancak döviz alış ve satışı için 10 Amerikan Doları değerinde bir işlem alt limiti bulunmaktadır.
Enpara.com Vadesiz Mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti alınmaz.
Enpara.com Vadesiz Amerikan Doları ve Vadesiz Euro hesaplarına para girişi, döviz alış veya yabancı para transferi yoluyla, para çıkışı ise döviz satış veya yabancı para transferi yoluyla yapılabilir. Enpara.com’da yabancı para cinsinden nakit hiçbir işlem yapılamaz.
Yabancı para transferlerinde mutlaka en az bir aracı (muhabir) banka kullanma zorunluluğu vardır. Bu durum Türkiye’deki bankalar arasında yapılan yabancı para transferleri için de geçerlidir. Aracı bankalar bu işlem için hem gönderen hem de alıcı bankadan komisyon ya da masraf tahsil eder. Enpara.com bu masrafları Enpara.com üzerinden yabancı para gönderen ve alan müşterilerine yansıtır. İşlem başına alınan bu masraf Finansbank Enpara.com’un internet sitesi olan www.finansbank.enpara.com ‘da yayınlanır. Ayrıca, aracı bankalar Enpara.com Vadesiz hesaplarına gelen yabancı para tutarlar üzerinden direkt olarak ek kesintiler de yapabilir.
Enpara.com’da tatil günleri dahil her gün 7/24 Amerikan Doları ve Euro alınıp satılabilir. Enpara.com aracılığıyla yapılacak bu alış ve satış işlemleri için Finansbank Enpara.com’un internet şubesinde ilan ettiği kurlar geçerlidir. Enpara.com bu alış ve satış işlemlerinden herhangi bir masraf, ücret veya komisyon talep etmez.
Yabancı para cinsinden yapılan işlemlerde kur riski bulunmaktadır. Kur dalgalanmaları nedeniyle Vadesiz hesaptaki para değer kazanabilir veya kaybedebilir. Para birimlerini birbirine çevirirken yaşanabilecek kayıp ve zararların sorumluluğu Vadesiz hesap sahibine aittir. Hesap sahibi bu zararların tazmini için Finansbank Enpara.com’dan herhangi bir talepte bulunamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu