.Güncel Bilgiler

Dünyanın İlk Ekranlı Maestro Banka Kartı (Teb Ekranlı Kart)

Dünyanın İlk Ekranlı Maestro Banka Kartı (Teb Ekranlı Kart) nedir? Dünyanın İlk Ekranlı Maestro Banka Kartı (Teb Ekranlı Kart) tanıtımı? Dünyanın İlk Ekranlı Maestro Banka Kartı (Teb Ekranlı Kart) tanıtımı hakkında ayrıntılar için başlığa tıklamanız yeterli www.internetbankasi.org Hem Kart Hem Şifre cihazı Güvenli ve son teknoloji ile donatılmış olan, banka kartı özelliklerinin yanısıra TEB İnternet Şubesi ve CEPTETEB WAP Şubesi’ne girişlerinizde kullanabileceğiniz TEB Ekranlı Banka Kartı’nızı size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

TEB Ekranlı Banka Kartı’nızın ön yüzünde dokunmatik klavye ve bir LCD ekran bulunmaktadır.

Tek kullanımlık şifre üretir.

TEB Ekranlı Banka Kartınız ile TEB İnternet Şubesi ve CEPTETEB WAP Şubesi’ne girişlerinizde tek kullanımlık şifre üretebilir ve ekstra bir araca ihtiyacınız olmadan güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

KARTINIZ AYNI ZAMANDA BANKA KARTINIZ

Nakit hep elinizin altındadır.

Yurtiçinde TEB Ekspress’ler ve diğer tüm bankaların ATM’lerinden, yurtdışında ise Electron, Plus, Maestro veya Cirrus amblemli tüm ATM’lerden para çekebilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemler ile ilgili 444 0 666 TEB Telefon Şubesi’nden veya teb.com.tr internet sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Yurtiçinde ve yurtdışında Electron ve Maestro amblemli işyerlerinde nakit taşıma ihtiyacı duymadan kartınızı alışveriş için kullanabilirsiniz.

TEB EKranlı Kart ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

TEB Ekranlı Banka Kartı’na nasıl ve kimler başvuru yapılır?

TEB Ekranlı Banka Kartına, TEB İnternet Şubesi – Güvenlik Ayarları – TEB Ekranlı Banka Kartı menüsünden başvurabilirsiniz. TEB İnternet Şubesi şifrenizi teb.com.tr Anında Şifre, 444 0 666 TEB Telefon Şubesi, TEB Şube ve ATM’lerinden başvurabilirsiniz.

PIN nedir? PIN nasıl belirlenir?

TEB Ekranlı kart başvurusu yaptığınız aynı zamanda PIN belirleme ekranından 4 haneli PIN’de belirlemeniz gerekmektedir.Bu belirlediğiniz PIN kart aktivasyonu ve tek kullanımlık şifre ürettiğinizde kullanılacaktır.

PIN’inizi unuttuğunuzda ne yapmanız gerekiyor?

PIN kart aktivasyonu ve tek kullanımlık şifre ürettiğinizde kullanacağınız ve kart başvurusu sırasında belirlediğiniz bu PIN değiştirilemez fakat unuttuğunuzda 444 0 666’dan sesli yanıt sisteminden PIN’inizi tekrar öğrenebilirsiniz.

TEB İnternet Şubesi ve CEPTETEB İnternet Şubesi girişlerinde kullanmak için kartınızı nasıl aktive edeceksiniz?

1. TEB Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yaparak, Güvenlik Ayarları menüsüne tıklayın.
2. TEB Ekranlı Banka Kartı – Aktivasyon menüsüne tıklayın.
3. Karşınıza çıkacak ekranda “Tek Kullanımlık Şifre” alanına, elinizdeki kart ile ürettiğiniz 6 haneli şifreyi girin.

Tek Kullanımlık Şifre alanına girilecek şifreyi elinizdeki kart ile üretmek için:

TEB Ekranlı Banka Kartı’nızın ön yüzünde bulunan “Press” butonuna basın. 3 saniye basılı tutmalısınız.
Dijital ekranda “PN _ _ _ _” yazısını gördükten sonra dokunmatik klavye aracılığı ile kart talebiniz sırasında belirlediğiniz 4 haneli PIN’i tuşlayarak “OK” tuşuna basın.
Dijital ekranda görüntülenecek 6 haneli şifreyi aktivasyon için kullanabilirsiniz.

4. İşleminizi tamamladıktan sonra “Tamam” butonuna basın.

Aktivasyon işlemini tamamladıktan sonra TEB İnternet Şubesi ve CEPTETEB WAP Şubesi’ne girişlerinizde TEB Ekranlı Banka Kartı’nız aracılığı ile üreteceğiniz tek kullanımlık şifre kullanılacaktır.

Tek Kullanımlık Şifre nasıl üretilir?

TEB Ekranlı Banka Kartı’nızla TEB İnternet Şubesi ve CEPTETEB WAP Şubesi’ne girişlerinizde kullanacağınız şifreyi üretmek için:

1. TEB Ekranlı Banka Kartı’nızın ön yüzündeki “Press” butonuna basınız. 3 saniye basılı tutun.

2. Dijital ekranda “PN _ _ _ _” yazısını gördükten sonra şifre üretmek için belirlemiş olduğunuz 4 haneli PIN kodunuzu tuşlayarak “OK” tuşuna basınız. Yanlış tuşlama yaparsanız “C” butonuna basınız.

3. 6 haneli tek kullanımlık şifreniz dijital ekranda görüntülenecektir.

Tek kullanımlık şifrenizi üretmek için kullandığınız PIN’inizi unuttuğunuzda 444 0 666 Telefon Şubesi’ni arayarak öğrenebilirsiniz.

TEB Ekranlı Kart neden blokelenir? Blokeyi nasıl kaldırırsınız?

TEB Ekranlı Banka Kartınız ile ürettiğiniz tek kullanımlık şifrenizin 3 defa yanlış girilmesi durumunda TEB İnternet Şubesi girişiniz bloke edilir. Blokenin kaldırılması için 444 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni aramanız gerekmektedir.

Kartınızın Kaybolması ya da çalınması durumunda ne yapmanız gerekiyor?

Kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda hemen 444 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayarak kartınızı iptal ettirmeniz gerekmektedir. Kartınız iptal edildikten sonra TEB İnternet Şubesi’ne ilk girişinizde tek kullanımlık şifreniz, bankamızda kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. Cep telefonunuz güncel değil ise kartınızı iptal ettirdiğiniz sırada 444 0 666 TEB Telefon Şubesi’nden destek alabilirsiniz.

TEB Ekranlı Banka Kartı’nız ile ilgili önemli hatırlatmalar:

TEB Ekranlı Banka Kartı’nızı 3.kişilerin kullanmasına izin vermeyiniz.
TEB Ekranlı Banka Kartı’nızın PIN kodunu 3.kişilerle paylaşmayınız ve yazılı olarak saklamayınız.
Doğum tarihinizi, telefon numaralarınızı vb gibi kolay ulaşılabilir bilgileri şifre olarak kullanmayınız.
Kartınızın arkasındaki imza bandını imzalamayı unutmayınız.
Kartınızı manyetik ortamlardan uzak tutunuz.
TEB Ekranlı Banka Kartınızla tek kullanımlık şifrenizi üretmek için kullandığınız PIN ile ATM’den para çekmek ve alışveriş yapmak için kullandığınız PIN’ler birbirinden farklı olmalıdır.
TEB Ekranli kart ücretli olup, kart başvurusu sırasında hesabınızdan otomatik olarak 25 TL çekilecektir.
TEB Ekranlı Banka Kartınızla tek kullanımlık şifrenizi üretmek için kullandığınız PIN ile ATM’den para çekmek ve alışveriş yapmak için kullandığınız PIN’lerin fonksiyonları birbirinden farklıdır. Güvenliğiniz için farklı PIN’ler belirleyiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu