Yatırım Ürünleri

Devlet Tahvili – Hazine Bonosu

citibankCitibankası devlet tahvili ve hazine bonosunun alım satımını, özellikleri hakkında bilgi sunmuş, bizde bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz buyrun;

Devlet Tahvili & Hazine BonosuÖzellikleri
TC Hazinesi’nin bütçe finansmanı amacıyla, TL ve döviz cinsinden çıkarmış olduğu vadesi 1 yıla kadar olan borçlanma senetlerine Hazine Bonosu, vadesi 1 yıldan uzun olanlarına ise Devlet Tahvili denmektedir.

Yatırımlarını orta veya uzun vadelerde değerlendirerek güvenli ve sabit bir getiri sağlamak isteyen yatırımcılar tarafından tercih edilebilir.

Hazine bonosu / Devlet tahvili ,vade bitimine kadar elde tuttulduğunda anapara ve faiz olarak geri ödemesi gerçekleşir. Bu yatırım araçları 2.el piyasaları olan varlıklar olduklarından ,vade sonunu beklemeden de nakde çevrilebilmekte ve nakde çevirileceği tarihteki piyasa koşullarına bağlı olarak elde edilecek getiri değişebilmektedir.

Alım – Satım
Piyasalarda işlem gören her vadede devlet tahvili ve hazine bonolarını, Citibank hizmet farkı ile alıp satabilir, yüksek getirisinden yararlanabilirsiniz.

Lütfen daha fazla bilgi için şubelerimizi ziyaret ediniz.

* Yatırım ürünleri; mevduat olmayıp, Citibank A.Ş., Citibank N.A., Citigroup Inc., ve diğer ilgili kuruluşların teminatı, garantisi, sigortası ya da herhangi bir yükümlülüğü altında değildir. Yatırım ürünleri anaparanın yitirilmesi dahil çeşitli yatırım riskleri içerebilir. Yatırım ürünleri , herhangi bir devlet tarafından sigortalanmamıştır. Yatırım ürünlerinin geçmişteki performansları, gelecekteki performanslarının göstergesi değildir, fiyatlar düşebilir ya da yükselebilir. Döviz cinsinden yatırım ürünleri, dövizdeki muhtemel dalgalanmalar nedeniyle anapara kaybı da dahil kur risklerine maruz kalabilir. Yatırım ürünleri, “Amerikalı Şahıs” (Amerika Birleşik Devleti (ABD) vatandaşı olanlar ve/veya ABD Greencard sahibi kişiler ve/veya ABD’de bir takvim yılında 6 aydan fazla oturma izni sahibi olanlar) sayılmayan müşterilere sunulur. Ürünler ile ilgili soru veya şikayetleriniz icin 444 0 500 CitiPhone’u arayabilir, 0 216 524 7314’e faks çekebilir ya da www.citibank.com.tr adresinden iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu