.Güncel Bilgiler

Bankaların Yeni Taktiği kart hizmet bedeli

Bankaların Yeni Taktiği kart hizmet bedeli nedir,kredi kartı aidatı kalktımı gibi soruların cevaplarına yer verdiğimiz yazımız aşağıdadır.

Tüketiciler ile bankaların arasını açan kredi kart aidatı isim değiştirdi. ‘Kart aidatı var mı’ diye sorduğunuzda yok diyorlar fakat ‘kart hizmet bedeli’ yansıtıyorlar

Tüketiciler ile bankaları sık sık karşı karşıya getiren kredi kartı aidatı yine şikayet konusu oldu. Kart aidat ödememek için bankalara kart aidatı alınıp alınmayacağını soran tüketiciler banka çalışanlarının bu soruya “yok” demelerindeki kurnazlığı ortaya koydular.

Tüketiciler Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerle kart aidatının değişen ismini şikayetlerinde ifade ettiler.

KART AİDATINDA İSİM KURNAZLIĞI

Kelime kurnazlığı yaparak bankaların tüketicileri yanılttığını kaydeden A.B. şikayetini şöyle dile getirdi:

“Hiç ihtiyacım olmadığı halde çalıştığım şirkete gelen bir banka görevlisinin ısrarı sebebi ile kredi kartı aldım. Şikayetleri incelediğim için kartı almadan önce ek ücret, kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti gibi masrafların olup olmayacağını sordum. Kredi kartı aidatının olmadığını söylediler.

Banka tarafından gönderilen üçüncü ekstrede kredi kartı hizmet bedelinin yansıtıldığını gördüm. Müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. Banka görevlisi bu bedelin kredi kartı aidatı olmadığını kredi kartı hizmet bedeli olduğunu söyledi. Yani kelime değişikliği ile kredi kartı kullanıcılarını bu şekilde kandırıyorlar.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu